Home » Posts tagged with "Jose Murinho"

Portugalia kërkon ndihmën e Jose Mourinhos

Atdheu thërret për ndihmë trajnerin Jose Mourinho. Federata Portugeze e Futbollit kërkon që “Special One” të marrë drejtimin e kombëtares për dy ndeshjet e ardhshme eleminatore të Euro 2012 pasi luzitanët rrezikojnë të ngelen jashtë këtij evenimenti. Danimarka dhe Islanda në 8 dhe 12 tetor do jenë kundërshtarët e radhës për Portugalinë ku luzitanëve u duhen 6 pikë për të... 

Moratti: Lidhja jonë me Murinhon ka përfunduar

Presidenti i Interit, Massimo Moratti, edhe zyrtarisht bënë të ditur se Jose Mourinho do të largohet nga Interi. Mourinho ka arritur marrëveshjen me Real Madridin dhe tashmë Interit duhet të kërkojë një trajner të ri. “Lidhja jonë ka përfunduar. Tash do të shohim se çfarë duhet të bëhet”, ka thënë Moratti.  Read More →

Sneijder është ‘nxehur’ që të shkojë sërish në Real Madrid

Mesfushori i Interit, Wesley Sneijder, nuk e përjashton mundësinë që të rikthehet në Real Madrid. Sneijder ka thënë se është e mundshme gjithçka dhe pret të shoh edhe zhvillimet e fundit. “Të rikthehem te Real Madridi? Gjithçka është e mundshme. Por nuk kam biseduar me Mourinhon për këtë. Unë fitova tre trofe me Interin këtë kampionat, prandaj mendoj se klubi nuk do të më... 

Nëse shkonë Murinho në Real, Benitez e zavendëson në Inter

Spekulohet më të madhe se Mourinho do të shkojë në Real Madrid, ndërsa postin e tij do të zëvendësojë në Inter, Rafa Benitez, trajner i Liverpolit. Kjo mund të ndodh, gjithnjë sipas mediave italiane, në rast se Mourinho shkon në Real. Javët e shkuara Benitez ishte shumë pranë Juventusit, por bardhezinjtë vendosën për ish-teknikun e Sampdorisë, Del Neri. Gjithsesi, më parë duhet... 

Mourinho afër largimit

Si duket Mourinhos edhe përnjëmend iu ka mbushur mendja që ta braktis Interin dhe të shkojë drejt Real Madridit. Ai pret ta përfundojë edhe ndeshjen finale të Champions League që ta fitojë edhe këtë trofe, që të hyjë në histori me Interin si trajneri më i suksesshëm. Interi deri më tash me Mourinhon pos që fituan kampionatin italian, morën edhe trofeun e kupës dhe tashmë synojnë... 

Kaka: Mourinho është një trajner i madh, ai ka fituar çdo kund

Futbollisti i Realit, Kaka, ka dhënë deklarata për Mourinhon e Interit dhe Pellegrinin e Realit. Të dy trajnerët i ka vlerësuar lartë dhe ka thënë se janë të mëdhenj. Kaka ka thënë se për çështjen e Mourinhos vendos klubi se do të jetë apo jo në klubin mbretëror. “Mourinho është një trajner i madh, ai ka fituar çdo kund”, tha Kaka. Ylli brazilian u pyet nga gazetarët... 

Ancelotti i kundërpërgjigjet Mourinhos

Carlo Ancelotti, trajner i Chelsea ka hedhur poshtë të gjitha zërat e Mourinhos kur thotë se ende Chelsea është duke jetuar nga hija e Mourinhos. Ancelotti iu ka kundërpërgjigjur në këtë mënyrë Mourinhos: “Ai po bën punë fantastike te Interi. Ai bëri një të tillë në gjysmëfinale ndaj Barcelonës. Por, tani është tregim tjetër. Fakti qe nuk kemi fituar tituj që kur shkoi Mourinho... 

Moratti: Mourinho do të përgatitë paraqitje të mira

Presidenti i Interit, Massimo Moratti, më shumë se kurrë është optimist se Interi mund ta fitojë supersfidën me Barcelonën. “A pres befasi taktike nga Mourinho? Nuk e di, por nuk dua t’i imponoj asgjë atij në këtë periudhë kur e di se është shumë i përqendruar. E njoh shumë mirë për të ditur se ai do të përgatitë paraqitje të mira”, tha Moratti.  Read More →

Schuster: Realit as që i duhet Mourinho!

Bernd Schuster, ish-trajner i Realit, ka thënë se Real Madridit as që i duhet për trajner Mourinho. Schuster mendon se nuk e ka filozofinë Mourinho për Real, por i duhet një trajner më i mirë. “Mourinho nuk e ka profilin ose filozofinë e Real Madridit. Por, as Pellegrini nuk e ka ndryshuar stilin e lojës së ekipit” tha Schuster. Reali që shpreson të marrë titullin e Spanjës, pasi... 

Mourinho e do Gerrardin në Inter

Steven Gerrard ka kohë që është në llupën e trajnerit Jose Mourinhos, i cili e udhëheq me plotë sukses Interin. Futbollisti i Liverpoolit, Gerrard, që ka një përvojë të hatashëm është shumë i nevojshëm për skuadrën e Interit. Kapiteni i Liverpoolit, Gerrard, ka shumë mundësi që t’i thotë lamtumirë skuadrës së tij. Burime të afërta me futbollistin në kombëtaren e Anglisë...