Home » Posts tagged with "Jose Mourinho"

Casillas: Ancelotti më i mirë se Mourinho

Portieri i Real Madridit, Iker Casillas, mendon se Carlo Ancelotti është një trajner më i mirë se Jose Mourinho. Casillas pati raporte jo të mira me portugezin kur ai ishte në drejtim të Los Blancos nga viti 2010 deri në vitin 2013. Megjithatë, spanjolli thotë se ai nuk e ka problem të shkundë duart me Mourinhon, nëse ata takohen në të ardhmen. “Ancelotti është më i mirë se... 

Mourinho: Hazard nuk dëshiron të largohet

Trajneri i Chelseat, Jose Mourinho, ka deklaruar se ylli i tij, Eden Hazard, nuk dëshiron të largohet nga klubi. Hazard ka thënë disa herë se nuk i pëlqen Liga Premier sepse nuk po mbrohet nga gjyqtarët, por Mourinho siguron se ai nuk largohet. “Mendoj se atij i pëlqen këtu, unë mendoj kështu”. “Mendoj dhe shpresoj se do të qëndrojë”, u shpreh Mourinho.  Read More →
Etiketat: ,

Hazard do të detyrohet të ikë nga Anglia

Jose Mourinho është i pakënaqur me qasjen e gjyqtarëve ndaj Chelseat, ndërsa së fundi ka kërkuar më tepër mbrojtje për yllin kryesor të skuadrës, Eden Hazard, ndaj të cilit kundërshtarët janë të pamëshirshëm me ndërhyrje te tyre. Belgu është shënjestra kryesore e mbrojtësve rivalë, të cilët shpeshherë nuk zgjedhin mënyra për ta ndalur. Në disa nga ndeshjet e fundit ndaj... 

Mourinho: Bëmë gabime në mbrojtje

Jose Mourinho thotë se skuadra e tij pësoi 5-3 nga Tottenhami për shkak të gabimeve në mbrojtje. Megjithatë portugezi thotë se rezultati ka mundur të jetë ndryshe, nëse gjyqtari do të kishte dhënë penalti për skuadrën e tij, pasi Jan Vertonghen preku topin me dorë kur rezultati ishte 1-0 për Blutë. “Mendoj se ne bëmë disa gabime në mbrojtje, disa gabime individuale në mbrojtje;... 
Etiketat:

Pochettino: Mourinho më i miri në botë

Menaxheri i Tottenhamit, Mauricio Pochettino, është krenar pasi ka mposhtur Chelsean e Jose Mourinhos. Ishte vetëm hera e dytë që Mourinho ka pësuar pesë gola dhe është hera e parë që Pochettino ia ka dalë më mirë se portugezi. “Ishte hera e parë pas shumë ndeshjesh në Angli dhe Spanjë”, ka thënë ish-trajneri i Espanyol dhe Southampton, transmeton Telegrafi. “Për mua, Mourinho... 

Mourinho: Bale e ka keq, La Liga s’është më e mira

Trajneri i Chelseat, Jose Mourinho, ka hedhur poshtë pohimet e Gareth Bale se La Liga është kampionati më i mirë në botë. “Bale e ka thënë këtë për shkak se ai është atje. Ju duhet që të pranoni atë që të hotë Bale, por unë po ashtu kam qenë atje”. “Unë e fitova La Ligan, unë e humba La Ligan, por edhe e fitova La Ligan, dhe natyrisht se e di diferencën mes La Ligas dhe... 

“E pamundshme” për Chelsean ta transferojë Messin

Menaxheri i Chelseat, Jose Mourinho, thotë se skuadra e tij nuk mund ta përballojë transferimin e Lionel Messit. Messi është lidhur me një largim nga Barcelona gjatë verës, me Blutë që përmenden si një destinacion i radhës për të. Por Mourinho thotë se kjo është e pamundshme. “Jo, nuk kemi shanse për këtë”, ka deklaruar Mouriho, transmeton Telegrafi. “Pasi për momentin ka... 

Mourinho nuk është i interesuar për kombëtaren portugeze

Menaxheri i Chelseat, Jose Mourinho, thotë se ai do ta refuzonte detyrën e trajnerit të Portugalisë, nëse ata do t’i bënin ftesë. “Ata u përpoqën të më angazhojnë shumë herë dhe ishte vetëm një herë që unë pranova angazhim të pjesshëm”, ka deklaruar ai për BT Sport, transmeton Telegrafi. “Doja në të njëjtën kohë të drejtoj klubin dhe ekipin kombëtar dhe në atë... 

Mourinho: Chelsea në krye me meritë

Jose Mourinho thotë se skuadra e tij ka qenë më e mira deri tash këtë sezon dhe për këtë arsye pushton kreun e Ligës Premier. Butë mbrëmë mposhtën Stoke Cityn me rezultat 2-0, por portugezi thotë se ata kanë edhe disa ndeshje tjera të vështira në periudhën e ngjeshur të fundvitit. “Ajo çfarë kemi bërë në të kaluarën nuk është e rëndësishme”, ka deklaruar Mouriho për... 

Mourinho “lëvdata” për gjyqtarin para ndeshje ndaj Stoke

Menaxheri i Chelseat, Jose Mourinho, mezi pret sfidën e sotme në kampionat ndaj Stoke Cityt, duke shtuar se ai nuk e ka problem pasi beson se gjyqtari do ta kontrollojë ndeshjen. Ndeshja do të gjykohet nga Neil Swarbrik dhe Mourinho shpreson që ky i fundit nuk do të lejojë rivalët të jenë agresivë përtej kufijve të lojës, një gjë për të cilën Stoke njihet. “Më pëlqen [testi...