Home » Posts tagged with "Joan Gamper"

Ronaldinho, drejtor te Barcelona

Barcelona dëshiron ta bindë asin e Milanit, Ronaldinhon, që të pranojë rolin e drejtorit te klubi katalanas. Gazetarja e El Mundo Deportivo, Cristina Curbero, i ka thënë Radio Marca se presidenti i Barcelonës, Sandro Rosell, ka pasur një takim privat me Ronaldinhon, të cilit i ka ofruar postin e drejtorit të klubit te Barcelona, kur braziliani ta përfundojë karrierën e tij si futbollist. Ronaldinho... 

Barca mposht Milanin në penallti

Barcelona ka mposhtur Milanin pas ekzekutimit të penalltive për të fituar trofeun “Joan Gamper”, në një ndeshje miqësore të zhvilluar të mërkurën mbrëma në Camp Nou. Pjesa e parë përfundoi pa gola, ndërsa me të filluar e dyta (47’), David Villa kaloi vendasit në epërsi. Mirëpo, njëzet minuta më pas, Filippo Inzaghi barazoi shifrat, dhe gola tjerë nuk u realizuan. Kështu... 

Ronaldinho: Vitet e karrierës sime ishin te Barcelona

Ish mesfushori i Barcelonës, Ronaldinho, ka pranuar se vitet e tij në Camp Nou, kanë përbërë dhe vitet më të mira të karrierës së tij si futbollist profesionist. “Siç e dini të gjithë, unë nuk e kam zakon të flas shumë dhe nuk më pëlqejnë lamtumirat, por unë dua ta shfrytëzoj këtë rast për t’iu falënderuar të gjithëve që keni qenë me mua për pesë sezonet sa kam mbrojtur...