Home » Posts tagged with "ismet ramushi"

Vijnë Latifi e Kastrati te Drita, pritet Ramushi

Portieri, Artan Latifi dhe mesfushori, Armend Kastrati janë dy përforcimet e para të Dritës për stinorin pranveror, derisa rrugën e tyre pritet ta ndjekë edhe Ismet Ramushi. Lojtarët do të nënshkruajnë sot, derisa skuadra ditëve të ardhshme mund ta emërojë Bekim Isufin në krye të shtabit teknik. Drita dalëngadalë po del nga kriza. Gjilanasit janë në konsolidim e sipër të kryesisë... 

Sahiti: Kështu është kur luan pa sulmues

Gjilani në katër ndeshjen e para të pranverës ka fituar vetëm një pikë në elitën e futbollit të Kosovës. Skuadra e Gjilanit më këtë barazim që arriti në shtëpi me Drenicën zë vendin e fundit në tabelë me 18 pikë të tubuara. Kryetrajneri Muharrem Sahiti, lavdëron futbollistët për angazhim, por sipas tij, në katër javët e para kanë luajtur pa sulmues. “Kështu është...