Home » Posts tagged with "Interi"

Mancini: Shaqiri nuk është i gatshëm të luajë as 30 minuta

Trajneri i Interit, Roberto Mancini, ka thënë se ka pak gjasa që i sapotransferuari, Xherdan Shaqiri, të debutojë të dielën kundër Genoas. Në konferencën për shtyp, trajneri italian ka bërë të ditur se superylli kosovar ka ende nevojë për përgatitje fizike që të luajë një ndeshje në tërësi. Shaqiri nuk ka luajtur asnjë ndeshje që nga 16 dhjetori i vitit të kaluar, për shkak... 
Etiketat: ,

Shaqiri në fundjavë luan për Interin?

Pas ndeshjes kundër Juventusit, Roberto Mancini është pyetur rreth mundësisë së transferimit të Xherdan Shaqirit te Interi. Mesfushori i Bayern Munichut është shënjestër e Nerazzurrëve, ndërsa trajneri ka dhënë shenja pozitive se ai mund të kalojë në Meazza. Gazetarët madje e kanë pyetur nëse do të arrijë shqiptari para ndeshjes së të dielës kundër Genoas, ndërsa kjo ishte... 

Interi në takim me agjentin e Shaqirit, gati transferimi

Interi pas transferimit të Lukas Podolskit që vetëm po pret zyrtarizimin, duket se e ka bërë gati edhe super transferimin e radhës e ai është anësori shqiptar, Xherdan Shaqiri. La Gazzetta dello Sport konfirmon se drejtori i Interit, Piero Ausilio ësht ënë takim me vëllain e Xherdan Shaqirit në qendrën stërvitore të Interit në Appiano Gentile, tranmeton Telegrafi. “Interi është... 

Gianluigi Buffon : Interi ekip i frikshëm

Pasi siguroi kualifikimin me përfaqësuesen e Italisë në për në Brazil 2014, XhanLuigi Buffon kthen vëmendjen në Serinë A, ku në javën e dytë Juventusi do të ketë një transfertë shumë të vështirë në San Siro ndaj iInterit. Si bardhezinjtë ashtu edhe zikaltrit kanë marrë maksimumin e pikëve në dy javët e para, ndaj pritshmëritë për këtë supersfidë janë shumë të mëdha.... 

Aromë Champions për Milanin, Interi jashtë Europës

Milani ndjen aromën e Championsit në dritaren e tij europiane, pasi mundi 4-0 Peskarën në javën e 36-të të Serisë A. Kuqezinjtë zhvilluan një provë bindëse në transfertën e “Adriatikos” duke i dhënë drejtim që në pjesën e parë një sfide praktikisht pa rivalë, pasojë dhe e faktit që Peskara është rrëzuar tashmë prej javësh një kategori më poshtë. Kuqezinjtë kaluan... 
Etiketat: ,

Interi në negociata për Garganon

Interi është mbyllur në negociata me Napolin për mesfushorin Walter Gargano. Uruguaiani është caku kryesor i verës për presidentin e Interit, Massimo Moratti, shkruan Tutomercattoweb.  Read More →
Etiketat:

Interi i “çmendur” në gjysmëfinale

Për të mësuar skuadrën e tretë gjysmëfinaliste të Kupës së Italisë është dashur koha shtesë. Në san siro, Inter dhe Bolonja i kanë dhënë jetë një sfide të ndezur dhe me shumë emocione. Emilianët kanë provuar se nuk janë rastësisht këtu dhe se triumfi ndaj Napolit erdhi si rezultat i punës së bërë. Kuqeblutë e kanë nisur mirë ndeshjen ku rastet për shënim nuk kanë... 
Etiketat:

Interi mund Palermon me autogol

Futbollistët e Napolit i kanë kënaqur sot tifozët e vet me lojë dhe fitore bindëse 5:1 kundër skuadrës Pescara në kuadër të javës së 15-të të kampionatit italian Serie A. Interi, ndërkaq arrit deri te fitorja kundër Palermos me golin e lojtarit kundërshtar Garcia, kurse Lazio ishte më i mirë se Parma. Në këtë xhiro edhe Roma shënoi fitore 3:1 kundër Sienas, derisa Genoa në... 
Etiketat:

Veteranët e Interit, të gjithë në rresht për uljen e pagës

Interi ka hyrë në procedurat e “fair play”-it financiar dhe shumë shpejt e gjithë skuadra duhet të përballet me politikën e re të klubit zikaltër, asnjë pagë më e lartë se 3 milionë euro. Për këtë arsye, të parët që pritet të përballen me këtë procedurë që do të nisë nga muaji janar e deri në verë gjithçka pritet të zgjidhet, do preken veteranët zikaltër, si për... 

Sneijder: Nuk dua të largohem

Mesfushori i Interit, Wesley Sneijder, ka zbuluar dëshirën për të mbetur te Interi pas spekulimeve të fundit që e lidhnin me transferime te Manchester United dhe Malaga. “Nëse ekipi vendos të më shesë, atëherë unë do të shkoja ku do të thoshin ata, por unë nuk do të isha i lumtur nëse do të largohesha nga klubi”. “Unë jam mirë në Milano dhe do të më mungonte Interi, por... 
Etiketat: ,