Home » Posts tagged with "Hysi"

Rivalët ndahen në paqe

Dy skuadrat aktualisht më të mira në futbollin tonë, Prishtina dhe Hysi, kanë ndarë pikët duke luajtur baras 0:0, të mërkurën pasdite, në takimin e mbetur të xhiros së fundit të Raiffeisen Superliga e Kosovës. Pavarësisht fakti se ky takim është zhvilluar vetëm formalisht, sepse Hysi, tashmë ka festuar titullin e kampionit, futbollistët e të dy skuadrave treguan lojë të kënaqshme... 
Etiketat: ,

Hysi kampion i Kosovës

Skuadra nga Podujeva, Hysi, është shpallur kampion i Raiffeisen Superligës së Kosovës në futboll, pas fitores së arritur ndaj Trepçës 89’ me rezultat 5-1 para rreth 5000 të pranishmëve në impiant. Kastriot Rexha hapi serinë e golave (13’) para se Enis Zabërgja ta dyfishojë epërsinë. Mentor Zhdrella shënoi për 3-0, kur dy golat tjerë për kampionët e rinj i shënoi Zabërgja... 
Etiketat:

Hysi i afrohet titullit

Hysi i është afruar shumë afër titullit të kampionit pas fitores me rezultat 2:3 ndaj Lirisë dhe humbjes që e pësoi Prishtina nga Trepça me rezultat 1:0. Prizrenasit u ankuan në referim, sipas të cilëve, gjyqtari Muhedin Ferati ia dhuroi fitoren liderit të Superligës Hysi i është afruar shumë afër titullit të kampionit, pasi të enjten në Prizren e mposhti Lirinë me rezultat 2:3,... 
Etiketat: ,

Raiffeisen Superliga: Fitore të vendësve

Trepçës ’89 iu dha një mundësi e artë që nga Prishtina të kthehet me pikë. Në minutën e 51-të Prishtina mbeti pa një lojtar, pasi portieri i Prishtinës Flamur Neziri shkaktoi penallti dhe u përjashtua. Nga penalltia kapiteni Shpëtim Idrizi ishte i saktë dhe kaloi Trepçën ’89 në epërsi. Por kjo ishte e tëra që ekipi mitrovicas mundi të bëjë në ndeshjen kryesore... 

Ngec Hysi, Prishtina me lehtësi mposht Ferizajn

Hysit i është vështirësuar rruga në luftë drejt titullit të kampionit, pasi është mposhtur në Pejë nga Besa me rezultat 3:2. Tani bardhezinjtë e shohin veten nëntë pikë larg liderit të Superligës, Prishtina, e cila pa vështirësi e mposhti Ferizajn. Ndërsa Flamurtari assesi nuk po e shijon dritën e kësaj pranvere. Kuqezinjtë e pësuan humbjen e katërt rresht nga Trepça ’89. Hysi... 

Trepça fiton derbin

Kampioni aktual Trepça ka fituar derbin e xhiros së parë të sezonit pranveror, pasi mposhti nënkampionin vjeshtor, Hysin me rezultat 2:1, takim ky i luajtur të dielën në “Adem Jashari” në kuadër të javës 18 të Superligës së Kosovës në futboll. Ballafaqimi në mes “xehetarëve” dhe skuadrës nga Merdara, ka dhënë një lojë të fortë nga të dy palët me disa aksion të mira... 
Etiketat: ,

Rivaliteti i derbit të ri

Një derbi i ri, kështu mund të vlerësohet përballja Hysi – Trepça, e cila ka dhënë shkëlqimin e vet me tri përballjet e kampionatit të kaluar, kur lojtarët e të dy skuadrave kanë ditur të japin kualitete. Të dielën këto dy skuadra do të kenë rundin e radhës, kur do të luajnë në stadiumin e Hysit në Merdarë. Hysi i mobilizuar si asnjëherë më parë synon fitoren dhe të... 

Sokoli: Nuk shkova në Hys për kushte më të mira

Bylbyl Sokoli për një vjet do ta udhëheq skuadrën e futbollit Hysi nga Podujeva. Sokoli ka strategji që të ndërtojë lojë sa më efektive në skuadrën e Hysit. Po cilat janë arsyet që shkojë në Hys, ishin kushtet më të mira apo vetë dëshira e tij? “Marrëveshja ka qenë e dyanshme dhe ajo ishte vendimtare që vendosa të shkojë në KF Hysi. Sa i përket KEK-ut kam kaluar çastet... 

Brenda javës operohet!

Mesfushori ofensivë i skuadrës së futbollit Hysi nga Podujeva, Elhami Berisha, ka telashe të mëdha me gjurin e djathtë dhe i duhet që të operohet për t’u shëruar. Këtë mesfushor të shkathët e ka ndjek fati i ligë, megjithatë, shpreson se shumë shpejt do të aftësohet për përgatitjet që fillojnë nga mesi i muajt korrik për kampionatin e ri. “Nuk ndihem rehat nga lëndimin... 
Etiketat: ,

Ranë në grackën e Flamurtarit!

KEK-u nga Kastrioti e ka nxehur fort luftën për titull me fitoren që ka arritur ndaj Hysit nga Podujeva, në ndeshjen e javës së 29-të të Raiffeisen Superligës së Kosovës në futboll. Në fakt, ia prishi qetësinë Trepçës dhe e ka futur në siklet në katër ndeshjet e ardhshme. Kryetrajneri i Trepçës nga Mitrovica, Gani Sejdiu, tha se nuk ka nevojë të shqetësohen sepse pesë pikë... 
Etiketat: , , ,