Home » Posts tagged with "Granit Xhaka"

Edhe Taulant Xhaka bëhet pjesë e rrjeteve sociale

Vëllai i tij i vogël, Graniti pothuajse është aktiv gjatë gjithë kohës në rrjetet sociale, por tani edhe Taulanti ka hapur llogari. Mesfushori fantastik i Kombëtares së Shqipërisë dhe Baselit, Taulant Xhaka, është bërë pjesë e rrjetit social ‘Instagram’, transmeton Telegrafi. Heroi i ‘kuqezinjve’, në Beograd ka vendosur të hapë një profil të tijin zyrtar në ‘Instagram’,... 

Xhaka në Top pesë mesfushorët më të mirë defensivë në Bundesligë

Granit Xhaka po lë gjurmë në Bundesligë. Mesfushori i Borussia Moenchengladbachut ka zënë vend në listën e pesë futbollistëve më të mirë defensivë për pjesën e parë të Bundesligës. Ai është zgjedhur i pesti në këtë listë pas lojërave të mira që ka shfaqur me Moenchengladbachun në Bundesligë dhe në Ligën e Evropës. Para Xhakës janë dyshja e Bayern Muenchenit: Philipp... 

Për të qeshur: Mediat serbe e quajnë provokim shqiponjën e vëllezërve Xhaka

Granit dhe Taulant Xhaka në vizitën e tyre në Kosovë, për kënaqësinë e tyre vizituan klubin e Prishtinës dhe bënë disa fotografi me lojtarët dhe stafin e kampionit. Mirëpo, gjesti i tyre nuk ka kaluar pa u rënë në sy mediave serbe, të cilat të bëjnë për të qeshur duke e quajtur provokim ndaj serbeve veprimin e dy futbollistëve shqiptarë. “Vëllezërit Xhaka në çdo rast që... 

Xhaka, në orbitën e Spartak Moskës

Klubi nga Moska, Spartak është duke e vëzhguar mesfushorin shqiptar të Borussia Monchengladbach, Granit Xhakën. Skuadra nga Moska, e cila drejtohet nga ish trajneri i Baselit, Murat Yakin, ka startuar mjaft të mirë në këtë sezon të garave, duke arritur tri fitore dhe vetëm një disfatë në katër ndeshje. Sport Bild raporton se “timonieri” i kësaj skuadre dëshiron ta forcojë dhe... 
Etiketat: , ,

Granit Xhaka me tatuazh te ri

Ylli kosovaro zvicëran, Granoit Xhaka e ka zbuluar tatuazhin e ri të tij. Ylli i Monchengladbach ka bërë një tatuazh në formë të letrave të pokerit me një shkrim shqip. “Gjëja e parë që kam gjetur në jetë, gjëja e fundit që unë do të shtrij duart e mija. Gjëja më e shtrenjtë që kam në jetë është dhe do të jetë dhe vetëm familja ime” shkruan në tatuazhin e... 
Etiketat: ,

Granit Xhakes po i rrezikohet vendi në përfaqësuese

Mesfushori kosovar, Granit Xhaka, te Borussia Moenchengladbach ka disa muaj që nuk është titullar. Mirëpo, 20-vjeçari tash rrezikon të humbasë pozitën e titullarit edhe në Përfaqësuesen e Zvicrës. Xhaka është vlerësuar si më i dobëti te Përfaqësuesja e Zvicrës në miqësoren që e zhvilluan “helvetikët” të mërkurën në udhëtim ndaj Greqisë. Zvicra luajti pa gola.... 
Etiketat:

Fortuna Duesseldorfi kërkon Xhakën e Mehmedin

Skuadra e Bundesligës gjermane në futboll, Fortuna Duesseldorf, është e interesuar që gjatë afatit kalimtar të janarit të sigurojë shërbimet e dy futbollistëve shqiptarë, Granit Xhaka e Admir Mehmedi, bën të ditur “Fussball.ch” të dielën. Xhaka, 20-vjeçar, është pjesë e skuadrës gjermane Borussia Moenchengladbach, mirëpo aktualisht po luan rolin e rezervistit dhe... 

Favre: Xhaka duhet të mësojë shumë

Dy goditje dënimi të fituara ishin momentet më të veçanta në ndeshjen e Borussia Moenchengladbachut në Bundesligë në fundjavë. Transferimi i vlefshëm 8.5 milionë euro, Granit Xhaka, ishte ai që me shumë angazhim dhe vullnet siguroi ato. Reprezentuesi i Zvicrës për dallim nga ndeshja kundër Dynamo Kievit, u duk shumë më i mirë, edhe pse trajneri i Gladbachut, Lucien Favre, vlerëson... 

Dortmundi i gatshëm t’i ofroj 12 milion euro për Xhakën

Granit Xhaka, shpresë e futbollit zviceran që luan në Basel, është bërë objektiv konkret i disa klubeve evropiane. Ekipi i fundit që ka shfaqur interesim për të është Borussia Dortmundi. Sipas të përditshmes italiane Calciomercato.com, kampioni aktual gjerman ka bërë gati 12 milionë euro, për t’i siguruar shërbimet e mesfushorit kosovar. Për shërbimet e 19 vjeçarit, interesim... 
Etiketat:

Udinese interesohet për Xhakën

Skuadra italiane Udinese ka shprehur interesim për shërbimet e mesfushorit kosovar të Baselit, Granit Xhaka, shkruan të shtunën sajti “Sportmediaset”. Krerët e Udineses po kërkojnë futbollistë të rinj për edicionin e ardhshëm, kurse Xhaka 18-vjeçar i prin listës së tyre. Xhaka do të përcillet nga skautët e Udineses në ndeshjet e Kampionatin Evropian U-21, që po mbahet...