Home » Posts tagged with "Gonzalo Higuain"

Higuain: Napoli mund ta mposhtë këdo

Sulmuesi i Napolit, Gonzalo Higuain, thotë se skuadra e tij mund ta mposhtë çdo kundërshtar, pas fitores në Super-Kupën e Italisë ndaj Juventusit. Argjentinasi shënoi dy herë në ndeshjen e zhvilluar në Doha të Katarit. Pasi që koha e rregullt dhe vazhdimet përfunduan me rezultat të barabartë (1-1 dhe 2-2), ndeshja shkoi drejt penaltive, ku Napoli fitoi me rezultat 6 me 5. “E vërteta... 
Etiketat: ,

Arsenali arrin marrëveshje me Gonzalo Higuain?

Arsenali shpreson të kompletojë transferimin e sulmuesit të Real Madridit, Gonzalo Higuain, gjatë kësaj jave. Daily Mail shkruan se argjentinasi tashmë ka arritur marrëveshje me klubin londinez për kushtet personale. Tash duket se gjithë çfarë ka mbetur është shuma e transferimit që duhet të zgjidhet në mes të Arsenalit dhe Real Madridit, e që spekulohet të jetë rreth 30 milionë... 
Etiketat:

Higuain: Duhet te gjejme ritmin e sezonit te kaluar

Salla e konferencave te shtypit ne qendren stervitore te Realit te Madridit ishte mbushur nga gazetaret e armatosur deri ne dhembe per te nxjerre dicka nga Jose Mourinho, por trajneri portugez zgjodhi rrugen me te shkurter, duke ia deleguar kompetencat sulmuesit Gonzalo Higuain. Per te qetesuar ambientin kastilian pas ceshtjes Casillas dhe mungeses se tij ne ceremonine e dorezimit te Topit te Arte,... 
Etiketat:

Higuan te Reali deri në 2018-tën?

Real Madridi është në biseda të avancuara me Gonzalo Higuain rreth një vazhdimi të kontratës deri në verën e vitit 2018, raporton AS. Sulmuesi 24-vjeçar aktualisht ka marrëveshje me kampionët e La Ligës deri në qershor të vitit 2016, por Los Blancos janë të gatshëm ta shpërblejnë argjentinasin për paraqitjet e mira me një kontratë të përmirësuar.  Read More →
Etiketat:

Chelsea në kontakte me Realin për Higuain

Chelsea është në kontakte me Real Madridin për shërbimet e sulmuesit, Gonzalo Higuain, për një transferim të mundshëm të argjentinasit në Stamford Bridge gjatë verës. Besohet se presidenti i Real Madridit, Florentino Perez është i gatshëm ta shesë El Pipitan për 15 milionë euro këtë verë dhe Chelsea shihet si një prej më të interesuarve për shërbimet e një prej golashënuesve... 

Reali nxjerr në shitje Higuainin

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, është i gatshëm që ta shesë sulmuesin argjentinas, Gonzalo Higuain. El Mundo Deportivo beson se Florentino Perez është duke proceduar në shitjen e Higuain për një çmim prej 15 milionë eurosh, për të spastruar rrugën për një transferim të Sergio Agueros nga Atletico Madridi. Thuhet se vendimi për ta shituar Higuain, i marrë nga presidenti... 

Higuain: Ronaldo e meriton Këpucën e Artë

Sulmuesi i Real Madridit, Gonzalo Higuain, ka folur mbi rekordin e shkëlqyer golashënues të Cristiano Ronaldos duke thënë se portugezi e meriton Këpucën e Artë. “Cristiano ka realizuar afër 40 gola (38 gola në emër të tij dhe një i është shkruar Pepes) dhe ka thyer një rekord te Real Madridi, prandaj ne jemi shumë të lumtur për të”. “Ai e meriton Këpucën e Artë dhe ne shpresojmë... 

Higuain do të luajë në finalen e Kupës së Mbretit

Gonzalo Higuain nuk do ta shohë nga televizori finalen e Kupës së Mbretit në Spanjë midis Real Madridit dhe Barcelonës që do të zhvillohet më 20 prill. Sipas gazetës spanjolle ‘AS’, sulmuesi argjentinas ka punuar shumë këto dy javët e fundit dhe ka një përmirësim shumë të ndjeshëm të hernies diskale nga e cila u operua në Chicago më 11 janar. Parashikohet që në fund të... 
Etiketat:

Mourinho kërkon një sulmues

Trajneri i Real Madridit, Jose Mourinho, synon të transferojë një sulmues gjatë afatit kalimtar të janarit, si zëvendësim për Gonzalo Higuainin e lënduar. Sulmuesi i Përfaqësueses së Argjentinës, Higuain, së shpejti do t’i nënshtrohet një operimi në shpinë dhe do të qëndrojë jashtë fushës së blertë të paktën dy muaj. Aktualisht Reali ka vetëm një sulmues, francezin... 

Higuain ndihet më mirë

Sulmuesi i Real Madrid, Gonzalo Higuain, dha një mesazh qetësues për tifozët e ekipit “merengues” nëpërmjet Twitter. “Jam i lumtur sepse rekuperimi nga dëmtimi po ecën mirë dhe po përmirësohem”, shkroi argjentinasi. Higuain, i cili po vuan një dëmtim në kurriz, do të mësojë brenda javës nëse do të operohet apo jo për zgjidhjen e problemit. Nëse sulmuesi do të operohet,...