Home » Posts tagged with "Gianni De Biasi"

Gianni De Biasi për “Personazhi i Vitit”

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, është pjesë e tetë personaliteteve të sportit në krahinën e Friuli-Venecia-Giulias, të cilët po garojnë për çmimin “Personazhi i Vitit”. Sondazhin e bën e përditshmja “La tribuna di Treviso”, e cila ka nisur që nga data 22 dhjetor dhe mbyllet më 31. Deri dje në darkë, De Biasi ishte në vend të dytë me 24 për qind të votave... 

E pabesueshme: Nigeriani dëshiron të luajë për Shqipërinë

Peter Olainka është gati të marrë pasaportën shqiptare nëse trajneri Gianni De Biasi e fton në Kombëtare. Sulmuesi nigerian i Skënderbeut ka reaguar dje për herë të parë, pas “sponsorizimit” që i bëri kapiteni Bledi Shkëmbi. Ky i fundit deklaroi pas ndeshjes me Vllazninë se Olainka i duhet Kombëtares shqiptare, në një kohë që për “Panorama Sport” foli edhe vetë De Biasi. I...