Home » Posts tagged with "Gennaro Gattuso"

Gennaro Gattuso: Ujkanin se duan këtu, por kam besim tek ai

Trajneri i Palermos, Gennaro Gattuso i ka dalë në mbrojtje Samir Ujkanit. Ish futbollisti i njohur italian, i cili nga ky sezon do ta udhëheq klubin sicilian, ka besim tek portieri kosovar, i cili u rikthye tek Rosanero pas periudhës gjashtë muajshe si huazim që e kaloi në Chievo. “E them me përgjegjësi që kam dy portierë të mirë. Edhe pse Ujkanin këtu nuk e duan, për mua është një... 
Etiketat:

Gattuso është caktuar lojtar-menaxher i FC Sion

Ish-ylli i Milanit, Gennaro Gattuso është caktuar lojtar-menaxher i FC Sion, pasi skuadra zvicerane mbrëmë shkarkoi menaxherin Victor Munoz. Sioni vendosi të shkartojë trajnerin spanjoll pas disfatës 4-0 nga FC Thun gjatë vikendit, por ai do të vazhdojë të mbetet në klub në cilësinë e vëzhguesit. “Pas paraqitjes së tmerrshme të Sion ndaj Thun dhe duke marrë parasysh mungesën e... 

Gennaro Gattuso : Milani, vendi i duhur për Balotellin

Legjenda e Milanit, Gennaro Gattuso, thotë se Rossonerët duhet ta transferojnë sulmuesin e Manchester Cityt, Mario Balotellin. Gattuso, i cili tash aktivizohet për skuadrën zvicerane Sion, thotë se Balotelli dhe agjenti i tij Mino Raiola kanë bërë punë të mirë që nuk i janë kundërpërgjigjur komenteve rreth “mollës së kalbur” të Silvio Berlusconit.  Read More →
Etiketat:

Gattuso nuk largohet nga Milani

Mesfushori i Milanit, Gennaro Gattuso, ka ripërsëritur se ai nuk ka synime të largohet nga klubi gjatë kësaj vere. Me vetëm edhe një vit të mbetur në kontratën e tij, Gattuso është përmendur si një përforcim i mundshëm për klubin rus Anzhi Makhachkala që i ofroi një marrëveshje joshëse italianit. Në fillim të qershorit Gattuso tha se kishte refuzuar një ofertë nga Anzhi dhe... 
Etiketat: ,

Gattuso: Çështja u ekzagjerua

Kori “Leonardo, burrë m…” që u këndua nga Gattuso në festën e titullit kampion të Milanit në Romë ka hapur shumë polemika në Milano. Leonardo, trajneri i Interit që vitin e kaluar ishte nën drejtimin e Milanit, kërkoi ditën e djeshme shpjegime për këtë dhe Gattuso ka dhënë përgjigjen. “Përgjegjësitë e mia unë nuk i anashkaloj kurrë. Them vetëm që e gjithë kjo polemikë... 
Etiketat:

Leonardo i përgjigjet Gattusos

Bosi i Interit, Leonardo, ka kritikuar ashpër ish-lojtarin e tij, Gennaro Gattuson, duke thënë se ai duhet t’i sqarojë hesapet me të dhe jo nëpër festa të ndryshme. Ka bërë bujë një video ku Gattuso shihet duke kënduar “Leonardo është m*t” gjatë festimeve për fitimin e titullit në Olimpico. “Në ditën që vendosa të largohem nga Milani, Gattuso më tha se së paku kam qenë... 

Gattuso mund të kalojë në Zenit

Mediat ialiane shkruajn se legjenda e Milanit, Gennaro Gattuso në afatin kalimtar veror mund të kalojë te skuadra ruse Zenit. “Gennaro gjithmonë ka pasur një simpati për skuadrën ruse e në veçanti për trajnerin Lucianno Spaletti. Në të kaluarën ka pasur disa bisedime në mes tyre, por deri te transferimi nuk ka ardhur”, ka thënë menaxheri i Gattuzos, Andrea D’Amico. Edhe vet... 
Etiketat: ,

Gattuso: Milan ka frikë

Mesfushori i Milanit, Gennaro Gattuso brengoset për formën e dobët të ekipit në javët e fundit. Ai pranon se Rossonerët rrezikojnë të humbin pozitën e parë në Serie A, ku aktualisht kanë dy pikë më tepër se Inter para derbit të qytetit më 2 prill. 34 vjeçari fton bashkëlojtarët të japin më tepër, meqë, sipas tij, ajo që janë duke bërë tani nuk mjafton për të fituar Scudetton... 
Etiketat: ,

Më mirë Kaka se Balotelli

Mesfushori i Milanit, Gennaro Gattuso, ka deklaruar se ai do ta dëshironte rikthimin e yllit të Real Madridit, Kaka, në San Siro. Së fundmi spekulohet se braziliani, i cili ka pasur probleme me lëndime, mund të kthehet te ish-skuadra e tij, ndërkohë flitet edhe për mundësinë e transferimit të sulmuesit të Manchester Cityt, Mario Balotelli, te Milani. Ndërsa, ‘Rino’ preferon më mirë... 

Gattuso: UEFA, si një dënim me burg

Mesfushori i Milanit, Gennaro Gattuso, ka folur për përjashtimin prej katër ndeshjeve për shkak të ‘sjelljeve të këqija sportive” gjatë disfatës 1-0 nga Tottenhami në San Siro javën e kaluar, duke thënë se kjo për të është si një dënim me burg. Gattuso humbi kontrollin dy herë gjatë ndeshjes dhe u përplas me ndihmës trajnerin e Tottenhamit, Joe Jordan, i cili dikur kishte...