Home » Posts tagged with "Gareth Bale"

Bale mund të largohet për 150 milionë funte

Real Madridi raportohet se ka pranuar largimin e Gareth Balet gjatë verës nëse Manchester United dërgon një ofertë prej 150 milionë funteve për të. Uellsiani u transferua në Bernabeu për një shumë rekorde prej 100 milionë funteve dhe nënshkroi një kontratë gjashtëvjeçare me klubin spanjoll. Gazeta britanike The Metro raporton se Reali do ta shesë Balen tek Unitedi nëse këta të... 

Ancelotti mbron Balen: Nuk është vetjak

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, e ka mbrojtur Gareth Balen pasi ky i fundit është kritikuar për performancën e tij në humbjen 2-1 nga Valencia në Mestalla. Ai u akuzua për egoizëm pasi në një rast ideal për Benzeman, nuk ia pasoi topin francezit por zgjodhi të gjuajë vet. Sidoqoftë, Ancelotti potencoi se uelsiani ka marrë vendim të drejtë kur ka vendosur të gjuajë vet... 

Treshja më e mirë ofensive

Meqenëse akoma nuk është zyrtarizuar skuadra më mirë e vitit (që do të ndodhë në ceremoninë e 12 janarit në Cyrih) kemi të drejtë të japim opinionet tona rreth lojtarëve më të mirë të fazës ofensive. Cristiano Ronaldo, Karim Benzema dhe Gareth Bale janë lojtarët e Real Madridit që patën një vit të suksesshëm dhe falë paraqitjeve dhe golave të tyre, skuadra e fitoi Kupën... 

Bale nuk shkon askund

Florentino Perez thotë se Real Madridi nuk ka marrë ofertë nga Manchester Unitedi për Gareth Bale dhe ka hedhur poshtë mundësinë e shitjes së uellsianit. Në muajt e fundit, anësori i Los Blancos është lidhur me një kalim në Old Trafford, ndërsa Louis van Gaal nuk ka mohuar e as pohuar diçka të tillë. Megjithatë, siç transmeton Telegrafi, kreu i Mbretërve e ka bërë të qartë... 

Real Madridi serioz për Reus

Real Madridi është duke e shqyrtuar mundësinë e shitjes së Gareth Bale te Manchester United për 150 milionë euro dhe kjo hap rrugë për Marco Reusin. Daily Star shkruan se mundësia që Bale të kalojë te United është reale. Me të hollat që do t’i fitonte United do t’i shpenzonte një pjesë te Dortmundi për Marco Reus. 30 milionë euro kushton anësori gjerman, i cili ka... 

Bale nuk shitet as për €300m

Drejtuesit e Real Madridit ua kanë bërë të qartë shefave të Manchester Unitedit se Gareth Bale nuk është në shitje. Në javët e fundit, anësori uellsian është lidhur me një kalim në Old Trafford, ndërsa oferta e Djajve të Kuq ka qenë shumë e lartë. Mirëpo, Daily Express raporton se Los Blancos nuk janë të interesuar ta shesin futbollistin më të shtrenjtë në botë. Madje shefat... 

Mourinho: Bale e ka keq, La Liga s’është më e mira

Trajneri i Chelseat, Jose Mourinho, ka hedhur poshtë pohimet e Gareth Bale se La Liga është kampionati më i mirë në botë. “Bale e ka thënë këtë për shkak se ai është atje. Ju duhet që të pranoni atë që të hotë Bale, por unë po ashtu kam qenë atje”. “Unë e fitova La Ligan, unë e humba La Ligan, por edhe e fitova La Ligan, dhe natyrisht se e di diferencën mes La Ligas dhe... 

Van Gaal nuk flet për Bale

Louis van Gaal ka refuzuar t’u përgjigjet pyetjeve rreth mundësisë së transferimit të Gareth Bale te Manchester Unitedi. Djajtë e Kuq kanë shprehur interesim për anësorin e Real Madridit, i cili ishte kërkuar edhe në kohën e David Moyes. “Nuk mund ta diskutoj këtë temë me ju”, u ka thënë holandezi gazetarëve, transmeton Telegrafi. “Gjëra të tilla diskutoj me shefin ekzekutiv... 

Bale drejt United?

Gareth Bale ka marrë aprovimin për të kaluar te Manchester United. Uellsiani do të mund të kalonte te United verën e ardhshme për një ofertë marrëmendëse. Reali dhe United ka kohë që po flirtojnë për lojtarin, ku po flitet për një shumë prej 94 milionë euro,që do ta transferonte lojtarin te United. Bale është shumë i pajtimit pasi i pëlëqen kampionati anglez.  Read More →
Etiketat:

Bale shënoi në çdo finale për Realin (Video)

Anësori i Real Madridit, Gareth Bale duket mjaft transferim i qëlluar i kësaj skuadre, pasi ka shënuar tre gola në tre finale të luajtur me fanellën e Los Blancos. Gareth Bale si duket e ka arsyetuar çmimin e transferimit të tij nga Tottenhami për tek Real Madridi gjatë verës së vitit të kaluar. Ai ka shënuar nga një gol në tre finale të luajtura me Real Madridin, duke i fituar të...