Home » Posts tagged with "Gani Sejdiu"

Sejdiu kthehet te Trepça ’89

Trajneri mitrovicas, Gani Sejdiu do të drejtojë Trepçën ’89 në stinorin pranveror të Raiffeisen Superligës së Kosovës në futboll. Sejdiu të premten është emëruar trajner i skuadrës mitrovicase. Sejdiu në krye të Trepçës ’89 do të qëndrojë të paktën deri në fund të edicionit 2010/2011. Arritjen e marrëveshjes e kanë konfirmuar për Koha Ditore kryetari i klubit... 

Gjygjtarët akuzohen nga trajnerët, mirëpo mbrohen nga Federata

Gjygjtari  Përparim Hasani është akuzuar për referim të dobët në ndeshjen Trepça ’89 – Trepça. Ai është akuzuar nga trajneri i Trepçës, Gani Sejdiu. Kampionia në fuqi, Trepça, është mposhtur nga rivalja lokale, Trepça ’89 me rezultat 1:0, të dielën në kuadër të javës së dytë të Superligës. Sipas Sejdiut, Trepça e ka humbur ndeshjen në bazë të një... 

Sejdiu: Ka qenë lojë e dirigjuar

Kam pritur lojë të fortë e agresive, assesi lojë ragbi, ose thënë më mirë karate, prej futbollistëve të Trepçës ’89. Shkurt ka qenë lojë e dirigjuar”, tha Gani Sejdiu, kryetrajner i Trepçës. Akuza të rënda janë hedhur nga kryetrajneri i Trepçës Gani Sejdiu në drejtim të skuadrës tjetër të qytetit, Trepçës ’89 nga Mitrovica. Sejdiu tha se ka pritur lojë të fortë... 

Parashikimet e Sejdiut

Hondurasi – Kili: Në këtë ballafaqim besoj që do të ngadhënjej skuadra latinoamerikane, pasi ata edhe gjatë kualifikimeve kanë treguar lojëra të mira. Kili për dallim nga Hondurasi është me traditë dhe nuk besoj që do të lejojnë të ndodhë ndonjë befasi. Spanja – Zvicra: Spanjën e shoh si kombëtare favorite jo vetëm në këtë ndeshje por në përgjithësi në kampionatin... 
Etiketat:

Sejdiu: Situata është e shkëlqyeshme

Gani Sejdiu që pak ditë më parë është rikthye në postin e kryetrajnerit të Trepçës nga Mitrovica, thotë se situata është e shkëlqyeshme në klub dhe punohet sipas programit. “Situata është e mirë në klub dhe unë do të mundohem të punojë me filozofi pak më ndryshe se nga paraardhësi im. Në këto javët e fundit skuadra ka pasur jo një seri të mirë të rezultateve për...