Home » Posts tagged with "Frank Rijkaard"

Messi e dëshiron Rijkaardin në vend të Enriques

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi, dëshiron që Luis Enrique të largohet nga posti i trajnerit të Barcelonës. Dhe, në vend të tij të rikthehet në detyrë, Frank Rijkaard. Barcelona, kaosi vazhdon. Fitorja e thellë 5:0 ndaj Elches nuk i ka zgjidhur problemet mes ekipit dhe trajnerit Luis Enrique. Sipas El Confidencial, shkruan Lajmi, disa prej futbollistëve, përfshirë yllin më të madh Lionel... 

Moratti: Benitezin mund ta zëvendësojë Rijkaardi ose Leonardo

Puna e Rafael Benitez si trajner i Interit po vihet gjithmonë e më shumë në dyshim. Humbja në derbin ndaj Milanit të dielën e kaluar nuk i ka pëlqyer aspak presidentit Moratti. Inter, për momentin, është në vend të pestë të klasifikimit, gjashtë pikë larg kryesuesve të Milan. Sipas mediave italiane, Moratti po mendon të sjellë në Milano një trajner tjetër shumë shpejt në mënyrë... 

Rijkaard largohet nga Galatasaray

Eksperienca e trajnerit Frank Rijkaard në Galatasaray ka marrë fund të mërkurën, pas një marrëveshjeje të dyanshme, njofton klubi turk përmes uebfaqen së vetë zyrtare. Rezultatet katastrofale në fillim të sezonit, kanë bërë që gjiganti turk dhe trajneri holandez ta ndërpresin bashkëpunimin. “Si rezultat i bisedimeve që kishim me shefin e shtabit teknik, Frank Rijkaard, vendosëm... 

Cana krenar te Galatasaray

Lorik Cana është shprehur për mediat turke krenar që është duke bartur fanellën e Galatasarayit të Stambollit, duke mohuar edhe një herë zërat që sillen rreth ambientimit të tij në klubin e ri. “Nuk kam probleme me askënd në Galatasaray. Fanellën verdhë e kuq që e barti më bënë shumë krenar. Shumë shpejt do ta dëshmojë këtë edhe në fushë”, tha Cana për mediat turke. Cana... 

Cana rikthehet nga lendimi si “bombë”

Kthimin nga lëndimi i fundjavës për Lorik Canën, nga media turke është vlerësuar sikur “bombë”. “Cana kthehet sikur bombë” shkruan te e përditshmja turke e sportit, Fanatik. Ku ndër të tjera tregon se shqiptari ka kryer stërvitjen pa probleme nën urdhrat e teknikut holandez, Frank Rijkaard, i cili ka pasur një takim të ndarë me repartin defanziv. Rijkaard ka kërkuar që mbrojtësit... 

Rijkaard thotë: Cana, ideal për futbollin turk

Trajneri i Galatasarayt, Frank Rijkaard, ka vlerësuar mesfushorin kosovar Lorik Cana, si lojtar ideal për futbollin turk. Rijkaard thotë se në elitën e futbollit turk luhet futboll më fizik dhe se Cana është lojtar i fuqishëm që i përshtatet kjo lojë. “Lorik Cana dhe Lucas Neill përshtaten në futbollin  turk. Skuadrës i është dashur të shtojë fuqinë në fushë dhe me këta...