Home » Posts tagged with "Francesco Totti"

Totti krenar për 11 golat e shënuar ndaj Lazios

Francesco Totti është momentalisht njeriu më i përfolur në Evropë, pas festimit të golit të tij të dytë me një ‘Selfie’. Legjenda e klubit të Romës, Francesco Totti ishte më meritori që ekipi i tij nuk u mposhtë në derbin e kryeqytetit italian nga Lazio, ku ishin duke humbur 2:0, por me dy golat e tij ndeshja përfundoi në barazim, transmeton Telegrafi. Ai e kishte menduar gjatë... 
Etiketat: ,

Pas magjisë së Tottit, Garcia e quan gjeni

Francesco Totti është quajtur gjeni nga trajneri Rudi Garcia, për paraqitjen e tij mbresëlënëse në derbin ndërmjet Romës dhe Lazios. Biancocelestët krijuan epërsi të dyfishtë përmes Stefano Maurit dhe Felipe Andersonit, mirëpo kapiteni ikonik realizoi dy gola për t’i bërë krenarë Giallorossët. Ai madje bëri një ‘selfie’ festiv pas golit të bukur të barazimit. Trajneri... 
Etiketat: , ,

Totti e feston golin me selfie me tifozët

Kapiteni i Romës, Francesco Totti, e ka festuar në mënyrë të veçantë golin e tij të barazimti ndaj Lazios në derbin e madh lokal të Serie A. Roma dhe Lazio janë takuar në Stadio Olimpico për derbin e kësaj jave. Pasi shënoi golin e bukur të barazimit, Totti e mori telefonin e tij dhe bëri një selfie me tifozët.  Read More →

Totti dhe Inzaghi, shembuj për Menez

Jeremy Menez thotë se ikona e Romës, Francesco Totti, dhe trajneri i Milanit, Filippo Inzaghi, janë dy lojtarët të cilët ai i merr për model në karrierën e tij. “E njoh Tottin mirë. Për mua ai është një shembull. Ai është një lojtar i shkëlqyeshëm, si disa që kam parë në karrierën e time”. “Po, do të më pëlqente të arrij sa ai (Inzaghi), çdo ditë përpiqem. Dua të... 

Totti: Lufta për titull, shumë e hapur

Kapiteni i Romës, Francesco Totti, thotë se lufta për titull është më e hapur se kurrë. Roma aktualisht është prapa Juventusit me tri pikë më pak dhe kapiteni romak është i bindur se lufta për titull është më e hapur se kurrë. “Ne nuk kemi qenë në gjendje që të mbyllim këtë sezon me fitore, pasi ndeshja ndaj Milanit nuk shkoi si deshëm ne. “Do të jetë një luftë e hapur... 
Etiketat: ,

Totti i kënaqur me vitin 2014

Kapiteni i Romës, Francesco Totti, thotë se 2014-ta ka qenë një vit i mirë për klubin, pas rikthimit në Ligën e Kampionëve. “Ky ishte një vit i rëndësishëm, për mua dhe për Romën. Të rikthehemi në Ligën e Kampionëve ishte shumë e kënaqshme. Kjo na ka lejuar të përballemi me klubet më të mëdha të Evropës”. “Udhëtimi nuk zgjati shumë, por na lejoi neve të frymojmë... 
Etiketat:

Totti: Do të luftojmë për Scudetto deri në fund

Francesco Totti thotë se Roma do të luftojë me Juventusin deri në fund të sezonit në garën për titullin e Serie A këtë sezon. Giallorossët të shtunë barazuan pa gola ndaj Milanit, derisa Juventusi fitoi të enjten duke kryesuar kështu tabelën e Serie A me tre pikë në prag të festave të fundvitit. “Pushoni të qetë, Roma nuk do të dorëzohet deri në fund”, ka deklaruar Totti... 

Totti 225 gola në Serinë A

“Ishte diçka emocionuese. E doja me gjithë shpirt këtë rekord dhe e arrita para tifozëve të mi që më kanë dhënë gjatë karrierës shumë dashuri dhe mbështetje. Jam i lumtur”, theksoi Totti pas fitores së skuadrës së tij me rezultatin 3-1. Tashmë numri 10 i verdhekuqve ka para vetes në renditjen e golashënuesve historikë të kampionatit italian vetëm Silvio Piolën, i cili... 
Etiketat:

Francesco Totti: Kjo Romë nuk ka limite

Kapiteni legjendar i Romës, Francesco Totti, e ka lavdëruar paraqitjen e bashkëlojtarëve të tij në fitoren 4-2 kundër Milanit, duke thënë se nëse ata vazhdojnë të luajnë kështu, nuk do të kenë limite. Gladiatorët e Romës krijuan një epërsi të lartë prej 4-0 kundër Rossonerëve, me golat e Burdissos, Osvaldos dhe Lamelas, para se mysafirët t’i shënon dy gola sa për t’i... 
Etiketat:

Totti e Del Piero mund të kthehen në kombëtare

Trajneri i Italisë, Cesare Prandelli, u ka premtuar Alessandro Del Pieros dhe Francesco Tottit se do të kthehen në kombëtare nëse arrijnë formë të mirë me skuadrat e tyre respektive. Përkundër dështimeve të Juventusit dhe Romës në sezonin që lamë pas, Del Piero e Totti luajtën mirë në nivel personal. Sulmuesi i Juventusit nuk ka luajtur për kombëtaren që nga Euro 2008, ndërsa...