Home » Posts tagged with "Florian Miftari"

Prezantohet Tay Waller

Sigal Prishtina e ka prezantuar të enjten edhe zyrtarisht basketbollistin amerikan, Tay Waller, në një konferencë për shtyp që u mbajt në zyrat e klubit në Prishtinë. Basketbollisti amerikan luan në pozitën e krahut dhe pritet ta japë një kontribut të madh për bardh e kaltrit sezonin tjetër. Ai është konsideruar një përforcim i madh nga drejtori gjeneral, Florian Miftari, ndërsa... 

Miftari kërkon zbutjen e dënimit

Përveç Ersid Lucës, FBK-ja pati dënuar për përfshirje në incident në plejofin e kaluar edhe ndihmëstrajnerin Valdet Spahija (12 muaj) dhe basketbollistët Valdet Grapci (9 muaj) e Florian Miftari (10 muaj). Ky i fundit ka bërë kërkesë në FBK që t’i zbutet dënimi që i përfundon më 1 mars. Nëse kërkesa e tij aprovohet, Miftari karrierën do ta vazhdojë te Bashkimi i Prizrenit. “Kam...