Home » Posts tagged with "Flamurtari"

Flamurtari frenohet nga Bylis, nuk mjafton goli Memellit

Flamurtari thyen pritshmerite ne kete fillim kampionati, duke mos shkuar me shume se nje barazim 1-1 ne transferte me Bylisin. Kuqezinjte e trajnerit Shkelqim Muca nuk diten te shfrytezonin faktin qe ndeshja luhej ne Berat, pasi stadiumi “Adush Muca” i Ballshit i eshte nenshtruar rikonstruksionit dhe nuk ishte gati per kete sfide. Loja u zhvillua e hapur qe ne minutat e para, me raste ne te dyja... 
Etiketat: ,

Raiffeisen Superliga: Fitore të vendësve

Trepçës ’89 iu dha një mundësi e artë që nga Prishtina të kthehet me pikë. Në minutën e 51-të Prishtina mbeti pa një lojtar, pasi portieri i Prishtinës Flamur Neziri shkaktoi penallti dhe u përjashtua. Nga penalltia kapiteni Shpëtim Idrizi ishte i saktë dhe kaloi Trepçën ’89 në epërsi. Por kjo ishte e tëra që ekipi mitrovicas mundi të bëjë në ndeshjen kryesore... 

Trepça 89 – Flamurtari 3:1

Golat u shënuan nga Ibrahim Peci në minutën 30-të dhe Armend Zaberxha në minutat 59 dhe 75 për Trepça 89, ndërsa golin për prishtinasit e shënoi Përparim Livoreka në minutën 53 . Vendësit kanë mundur të shënonin qysh në minutën e parë kur pas një aksioni të rrjedhshëm Idrizi shërben Ramën që nga vija e zonës  gjuan drejt në Fejzën. Dy minuta më vonë Bellopoja pason... 
Etiketat: ,

Tortoshi: Humbje e papritur

Trajneri i Flamurtarit, Jusuf Tortoshi, humbjen e skuadrës së tij në fillim të stinorit pranveror, e vlerësoi si të papritur. Nuk na kishte shkuar në mendje që do të fillonim ndeshjet e pranverës në këtë mënyrë, por në futboll çdo gjë është e mundur”, u shpreh ai. Flamurtarët edhe pse realizuan të parët, ata pësuan humbje me rezultat 2:1, nga KEK-u i Kastriotit. Por timonieri... 

Çështja e trajnerit pezull!

Drejtuesit e Flamurtarit të Prishtinës edhe më tutje mbeten pezull në zgjedhjen e çështjes së kryetrajnerit. Jusuf Tortoshi, kryetrajner aktual, është në pushime verore, ndërsa Naim Pevqeli, ndihmëstrajner vazhdon përgatitjet me futbollistët. Drejtori Agim Hasani, tha se ende nuk dihet do të mbetet apo jo kryetrajner Tortoshi. “Çështja e trajnerit është pezull”, tha Hasani.... 
Etiketat:

Flamurtari nuk është vetëm i lagjes…

Për një vit e gjysmë skuadrës së Flamurtarit është duke i prirë, ish – futbollisti dhe një nga trajnerët më të suksesshëm të KF Prishtina, Jusuf Tortoshi. Ky 53 vjeçar që i ka takuar brezit të artë të klubit më të suksesshëm për të gjitha kohët në Kosovë, ka edhe një rekord, për të cilin pak e rrallë kush di. Në fakt Jusuf Tortoshi, ka qenë futbollisti i parë... 

Drenica siguroi ekzistencën

Futbollistët e Drenicës nga Skenderaj me fitoren që shënuan me rezultat 3:0 kundër Flamurtarit të Prishtinës e siguruan edhe përfundimisht mbijetesën në Raiffeisen Superligën e Kosovës në futboll. Drenica rastin e parë e pati në minutën e pestë kur Gashi nga një largësi gjuajti, por topi për pak shkon mbi portë. Drenica gjatë pjesës së parë të takimit pati edhe disa raste,... 

Nuk e duan titullin, por…!

Pesë pikë nuk janë edhe aq shumë larg kreut të tabelës, por Flamurtari nga Prishtina nuk është i interesuar për titull, por më shumë mëton të ketë një riorganizim më të mirë për kampionatin e ardhshëm. Flamurtari renditet në vendin e katërt me 39 pikë të tubuara dhe ka vetëm pesë pikë më pak se Trepça, e cila udhëheq renditjen e tabelës në Raiffeisen Superligën e Kosovës.... 

Abazi: U dëmtuam për katër penallti!

Drejtuesit e klubit të futbollit Ferizaj janë shumë të hidhëruar dhe të pezmatuar në gjyqtarin Hajriz Hajdarin. Sipas zyrtarëve të KF Ferizajt, Hajdari nuk ka gjykuar katër penallti në ndeshjen me Flamurtarin në favor të Ferizajt. Kryetrajneri i Ferizajt, Arsim Abazi, tha se pasi kanë shikuar edhe incizimin e ndeshjes kanë parë se sa shumë janë dëmtuar. “Në incizim shihet fare... 

Sahiti: Përforcimet janë të dështuara

Gjilani me humbjen në Prishtinë nga Flamurtari është fundosur në renditjen e tabelës përkatësisht në vendin e 12-të me 18 pikë. Kryetrajneri i Gjilanit, Muharrem Sahiti, nuk është i kënaqur me futbollistët që kanë sjellë kohët e fundit si përforcime. “Më të vërtet përforcimet janë të dështuara dhe nuk e kanë dhënë as minimumin që kemi pritur. Shpresojmë se në ndeshjet...