Home » Posts tagged with "Fiorentina"

Milani dhe Fiorentina pas Osvaldos

Fiorentina dhe Milani janë të interesuar për të transferuar Dani Osvaldon, pas përplasjes së lojtarit me Interin. Italiani është përplasur me Nerazzurrët së fundi dhe pritet të ndëshkohet dhe suspendohet nga ndeshja e vikendit ndaj Genoas pas zënkës me Mauro Icardin dhe Roberto Mancinin gjatë barazimit të së martës ndaj Juventusit. Mediat italiane raportojnë se sulmuesi pitet të... 

Roma mposhti 4 me 2 Fiorentinën

Roma mposhti me rezultatin 4 me 2 Fiorentinën dhe ngjit shkallët e klasifikimit në renditjen e përgjithshme të Serisë A. Dy gola të Totti-t, një i Tachitidis dhe një tjetë nga Osvaldo në minutat e fundit të takimit, zhvlerësuan golat e Roncaglia-s dhe El Hamdaoui për skuadrën vjollcë.  Read More →
Etiketat: ,

Fiorentina në kërkim të Borriellos

Ekipi i Serie A, Fiorentina, është duke monitoruar nga afër situatën e sulmuesit italian Marco Borriello, i cili është i huazuar nga Milani te Roma deri në fund të sezonit. Tottosport shkruan se Viola është duke kërkuar të përforcojë repartin sulmues gjatë afatit kalimtar të verës dhe e sheh 28-vjeçarin si një lojtar që i përshtatet kërkesave të ekipit. Borriello iu bashkua Milanit... 

Behrami lavdëron Mihajloviçin

Valon Behrami ka krijuar miqësi të mirë me trajnerin Sinisa Mihajlovic. Mesfushori kosovar është i kënaqur që do të punojë edhe sezonin e ardhshëm me trajnerin serb. Objektiv i radhës i 25 vjeçarit, i cili është bërë i dashur në Firenze, është pjesëmarrja në Ligën e Kampionëve me klubin Viola. Valon Behrami e ka gjetur rehatinë te Fiorentina, pas periudhës së vështirë në... 

Milan tregohet lider i vërtet

Milani ka dalë fitues i përballjes së fundit të javës së 32-të në Serie A duke e mposhtur Fiorentinan me rezultat 2-1, në takimin e zhvilluar të dielën mbrëma në Stadio Artemio Franchi. Mysafirët i dhanë fund dilemës për fituesin që në pjesën e parë duke ndëshkuar dy herë skuadrën vendase. Rossonerët e filluan në mënyrë të shkëlqyer takimin duke arritur te goli avantazhit... 
Etiketat: , ,

Fiorentina kërkon Përparim Hetemajn

Krerët e Fiorentinës kanë shprehur interesim për transferimin e mesfushorit të Brescias, kosovarit Përparim Hetemaj, njofton të hënën sajti italian “Calciomercato”. Krerët e Fiorentinës tashmë kanë nisur bisedimet me Brescian për të sjellë në radhët e veta Hetemajn në fund të këtij edicioni. Trajneri i Fiorentinës, Sinisha Mihajloviq, pëlqen lojën e 24-vjeçarit.... 

Behrami, dy muaj jashtë fushës

Mesfushori kosovar, Valon Behrami, pritet t’i mungojë Fiorentinës për dy muaj, shkaku i lëndimit të ligamenteve të gjurit, shkruan të hënën sajti “violanews.com”. Behrami 25-vjeçar në ndeshjen elimintare për “Euro 2012” kundër Bullgarisë (0:0) lëshoi fushën pas 17 minutave lojë. Skuadra e Fiorentinës ka bërë të ditur se shumë shpejt do të dihet serioziteti... 

Behrami, blerja ideale e Fiorentinës

Nuk është një gjë e zakontë që një blerje e janarit ta ndryshojë rrjedhën e kampionatit të një ekipi. Mirëpo, kjo i ka ndodhur Valon Behramit, i cili, pasi zbarkoi në janar në Fiorentinë, e ndryshoi pamjen e ekipit nga Firenze. Blerja e përfaqësuesit zviceran ishte zyrtarizuar më 26 janar dhe tri ditë më pas kishte zbritur në fushë në Romë, kundër ish-skuadrës së tij, Lazio,... 

Trezeguet i kërkuar nga Fiorentina, Napoli dhe Roma

David Trezeguet po josh interesimin e skuadrave nga Serie A, ndërsa së fundmi ai është përfshirë në listat e transferimeve të Fiorentinas dhe Napolit. Francezi ka pasur një sezon stabil me Herculesin në Spanjë, ndërsa paraqitjet e tija nuk kanë mbetur pa u vërejtur nga klubet tjera. “Fiorentina dhe Napoli e kërkojnë atë, po ashtu edhe Roma”, ka thënë agjenti i 33-vjeçarit, Antonio... 

Behrami kërkon fitore kundër Romës

Mesfushori kosovar i Fiorentinës, Valon Behrami, pas fitores në udhëtim kundër Chievos (1:0), kërkon që një gjë të tillë ta bëjë edhe kundër Romës. Kështu është shprehur Behrami të martën për “romagiallorossa.it”. Fiorentina të dielën pret Romën në kuadër të javës së 30-të të Serie A. “Fitorja kundër Chievos ishte e gjithë ekipit dhe jemi të lumtur...