Home » Posts tagged with "Filippo Inzaghi"

Totti dhe Inzaghi, shembuj për Menez

Jeremy Menez thotë se ikona e Romës, Francesco Totti, dhe trajneri i Milanit, Filippo Inzaghi, janë dy lojtarët të cilët ai i merr për model në karrierën e tij. “E njoh Tottin mirë. Për mua ai është një shembull. Ai është një lojtar i shkëlqyeshëm, si disa që kam parë në karrierën e time”. “Po, do të më pëlqente të arrij sa ai (Inzaghi), çdo ditë përpiqem. Dua të... 

Inzaghi lëvdon El Shaarawyn: Shënoi dy gola brilantë

Filippo Inzaghi ka lëvduar paraqitjen e Stephan El Shaarawyt në ndeshjen miqësore kundër Real Madridit, të cilën Rossonerët e fituan me rezultat 4-2. Sulmuesi italian shënoi dy gola, ndërsa dy të tjerët për kuqezinjtë i realizuan Jeremy Menez dhe Giampaolo Pazzini “Jam i kënaqur. Sidoqoftë, ishte një ndeshje miqësore dhe nuk bën që lëvdohemi tepër. Po luajmë në këtë mënyrë... 

Milani është në rrugën e duhur

Filippo Inzaghi, trajner i Milanit, ka thënë se është i lumtur me lojën dhe barazimin e skuadrës së tij kundër Romës. Roma dhe Milani mbrëmë luajtën pa gola në derbin e xhiros së 16-të të Serisë A. Tekniku i ‘Rossonerëve” tha se skuadra e tij luajti mirë në dy ndeshjet e fundit kundër Napolit dhe Romës. “Unë jam i lumtur me lojën që treguam kundër Napolit dhe Romës.... 
Etiketat: , ,

Inzaghi: Silva mbrojtësi më i mirë në botë

Sulmuesi i Milanit, Filippo Inzaghi, beson se bashkëlojtari i tij Thiago Silva, është mbrojtësi më i mirë në planet. “Mendoj se Thiago është mbrojtësi më i mirë në botë, është mahnitëse sa i mirë është. Për të mirën e Milanit dhe si një bashkëlojtar, dëshiroj që ai ta përsërisë Baresin ose Maldinin”. “Mendoj se ai është në rrugë për ta bërë këtë, edhe pse... 

Inzaghi kritikon Leonardon

Sulmuesi veteran i Milanit, Filippo Inzaghi, ka kritikuar hapur trajnerin e Interit, Leonardo për mënyrën e menaxhimit të klubit nga San Siro një vit më parë. Inzaghi ka problem me Leonardon edhe për shkak të tradhtisë pas kalimit te Interi. “Leonardo bëri gabimi në nivel personal. Ai bëri pikërisht të kundërtën e Allegrit, i cili u lidh me lojtarët, ndërsa ishte shumë i mençur... 

Inzaghi rinovon kontratën

Vala e rinovimeve dhe e largimeve te Milani ka vazhduar me zgjatjen e kontratës së një prej golashënuesve më të mëdhenj në historinë e futbollit italian, Filippo Inzaghit. Inzaghi do të qëndrojë në San Siro deri në verën e vitit 2012 dhe sigurisht se ai pos që u shpreh i ngazëllyer me rinovimin, i erdhi keq për largimin e konfirmuar tashmë të Andrea Pirlos. “Të gjithë e dinë... 
Etiketat: ,

Inzaghi: Scudetto në duart tona

Filippo Inzaghi beson se Scudetto është në duart e Milanit, ndërsa ka paralajmëruar bashkëlojtarët që të mos e humbin derbin e të shtunës kundër Interit. “Zakonisht ndeshja është fituar nga ekipi që nuk është favorit, ndërsa unë kam lexuar se Interi është favorit”. “Milani është një skuadër e madhe dhe ende jemi para të gjithëve, kjo na bën gjykues të fatit tonë”,... 
Etiketat: ,

Toni: Nuk i nevojitem Milanit

Filippo Inzaghi nuk do të luajë më këtë sezon, ndërsa Pato po vuan vazhdimisht nga lëndimet dhe Milani tashmë është në merkato për sulmues të rinj. Megjithatë, Luca Toni mendon se Rossonerët kanë ‘ansambël’ të gjerë sulmuesish. “A do të shkoj te Milani? Unë nuk di asgjë, por ata kanë sulmues të mëdhenj”. “Për momentin unë po mendoj vetëm për Genoan”, theksoi... 

Inzaghi: Sekreti i karrierës është pasioni

Sulmuesi i Milanit, Filippo Inzaghi, ka thënë se pasioni është sekreti për karrierën e tij të gjatë dhe të suksesshme në futboll, ndërsa thotë se nuk do të dorëzohet përkundër faktit se shumë njerëz mendojnë që lëndimi i fundit është fatal për karrierën e tij. “Sekreti është pasioni, pasioni për atë që bëj dhe për të cilën ndjej kënaqësi që nga fëmijëria. Fakti... 

Barca mposht Milanin në penallti

Barcelona ka mposhtur Milanin pas ekzekutimit të penalltive për të fituar trofeun “Joan Gamper”, në një ndeshje miqësore të zhvilluar të mërkurën mbrëma në Camp Nou. Pjesa e parë përfundoi pa gola, ndërsa me të filluar e dyta (47’), David Villa kaloi vendasit në epërsi. Mirëpo, njëzet minuta më pas, Filippo Inzaghi barazoi shifrat, dhe gola tjerë nuk u realizuan. Kështu...