Home » Posts tagged with "Fernando Torres"

Ancelotti: Keni kujdes nga Torres

Ai ka qenë i dështuar te Chelsea dhe te Milani, mirëpo Carlo Ancelotti ka paralajmëruar për rrezikun që mund të paraqesë Fernando Torres në ndeshjen e Kupës së Mbretit ndërmjet dy rivalëve madrilenë. Të mërkurën mbrëma, Real Madridi dhe Atletico Madridi do të zhvillojnë ndeshjen e parë të të tetës së finales dhe sulmuesi i kthyer në Vicente Calderon do të jetë startues. Rreth... 

Prezantohet Torres: Mezi pres të luaj në Vicente Calderon

Fernando Torres sot zyrtarisht është prezantuar si lojtar i Atletico Madridit. Hiq më pak se 40 mijë shikues ishin në Vicente Calderon për të parë nga afër ish yllin e tyre, i cili shtatë vjet më parë ishte transferuar pikërisht nga Atletico tek Liverpool. Ish sulmuesi i Chelseas e Milanit, pas u prite në mënyrë madhështore nga fansat madrilen, iu është drejtuar më shumë së 200... 

Cilët mund të jenë top-transferimet e vitit 2015

Viti 2014 ishte i tejmbushur me transferime të bujshme dhe shumë të shtrenjta, si Mario Balotelli, Radamel Falcao, Angel Di Maria, James Rodriguez, Tony Kroos, Fernando Torres etj., por edhe viti 2015 pritet të jetë po aq interesant, me lëvizje të mëdha gjatë afatit kalimtar dmëror dhe veror. Goal ka bërë një listë të 10 transferimeve që mund të jenë më të bujshme të vitit që... 

Kthimi i Torresit te Atletico, gjë e mirë për futbollin

Presidenti i Atletico Madridit, Enrique Cerezo, beson se kthimi i Fernando Torresit te kampioni i Spanjës nuk i shërben vetëm klubit të tij, por gjithë botës së futbollit. 30-vjeçari ka arritur marrëveshje për t’u huazuar në Vicente Calderon nga Milani dhe në këtë mënyrë do të ribashkohet me klubin që e bëri të famshëm. “Marrëveshja është kryer, ai do të prezantohet të... 

Torres: Po kthehem në shtëpi

Fernando Torres është i kënaqur që ka arritur marrëveshje për t’u huazuar te Atletico Madridi nga Milani. Sulmuesi spanjoll vazhdoi me formën e tij jo të mirë edhe në Serie A, ndërsa Rossonerët pasi e blenë kartonin e tij nga Chelsea, vendosën ta huazojnë te Los Rojiblancos deri në fund të sezonit, transmeton Telegrafi. “Ky ka qenë një klub fantastik me vite të tëra duke fituar... 

Milani e ka blerë Torresin

Chelsea ka konfirmuar se sulmuesi Fernando Torres është blerë nga Milani, ku ka qenë momentalisht i huazuar. Spanjolli kishte nënshkruar një kontratë dyvjeçare gjatë verës me Rossonerët, por e pati të vështirë të gjente formën e tij me ç’rast nisën shumë spekulime në lidhje me kalimin e tij te Atletico Madridi. Të dy skuadrat konfirmuan marrëveshjen për 30-vjeçarin duke treguar... 

Punë e kryer: Torres te Atletico, Cerci te Milani

Sulmuesi i Chelseat, Fernando Torres, do të kthehet te Atletico Madridi. AS raporton se Torres është shumë pranë kthimit te Atletico, pasi drejtori i klubit Angel Gil Marin ka arritur marrëveshje me Chelsean dhe Milanin në mbrëmjen e Krishtlindjeve. Torres do t’i bashkohet skuadrës së Atletico javën e ardhshme. Nga ana tjetër Alessio Cerci do të shkojë te Milani dhe do të jetë... 

Liverpooli e mendon rikthimin e Torresit

Klubi anglez, Liverpool seriozisht është duke e menduar rikthimin e ish yllit të tyre, Fernando Torresit, raportojnë mediat britanike. Sulmuesi spanjoll gjatë verës që lamë pas iu bashkua Milanit në formë huazimi nga Chelsea. Edhe pse Torres nuk po kalon periudhë të mirë tek ‘Rossonerët’, megjithatë, ‘Të kuqt’ e Anglisë janë duke planifikuar që të nisin fushatën në adresë... 

Rafa Benitez i kënaqur me Torresin

Menaxheri i Chelseat, Rafa Benitez, është ndarë i kënaqur me paraqitjen e Fernando Torres në fitoren ndaj Wigan Athletic. Benitez mendon se Torres ka përfituar nga mospërfshirja në përfaqësuesen e Spanjës, pavarësisht se lëshoi dy shanse të mira shënimi kundër Wiganit  Read More →
Etiketat:

Fernando Torres nis të shënojë edhe në kampionat

Fernando Torres shënoi dy gola për t’ia siguruar fitoren skuadrës së Chelseat me rezultatin 3:1 në udhëtim kundër Sunderlandit, të shtunën. Për trajnerin Rafael Benitez, i cili zëvendësoi Roberto di Matteon e shkarkuar javë më parë, kjo ishte fitorja e parë kampionale pas dy barazimeve dhe një humbjeje. Torres, i cili këtë edicion po kritikohet për formën e tij të dobët,... 
Etiketat: