Home » Posts tagged with "Fadil Vokrri"

Vokrri: Brazili i pari, Belgjika befasi

Fadil Vokrri do ta ndjekë bashkë me familjen e tij në Francë, Kampionatin Botëror ‘Brazil 2014’. I pari i futbollit kosovar, ka parashikuar Brazilin si fitues të botërorit, kurse zbulon se do të bëjë tifozllëk për Gjermaninë. Është i bindur se Belgjika do të përkujdeset për befasi. “Si zakonisht ekipet e mëdha do të shkojnë lart. Për mua befasi mund të jetë Belgjika. E... 
Etiketat: ,

Vokrri, me kërkesa para fillimit të kampionatit

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, u është drejtuar të enjten me një letër publike drejtuesve të klubeve, trajnerëve, futbollistëve, arbitrave, gjyqtarëve, kontrollorëve dhe adhuruesve të futbollit. Një ditë para fillimit të kampionatit të ri, Vokrri ka kërkuar që të gjithë të kryejnë punën e tyre sa më mirë që të jetë e mundur. “Ne synojmë... 

Fadil Vokrri: Nuk bëjmë pazar me serbët që të pranohemi në FIFA

Kosova ka reaguar pas propozimit të Serbisë që ta lidhë çështjen e saj me atë të Republikës Serbe të Bosnjës. Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri, ka deklaruar se nuk do të bëhen pazare për të siguruar hyrjen e Kosovës në futbollin ndërkombëtar në mënyrë zyrtare. “Çështja e Republikës Serbe të Bosnjës duhet të diskutohet mes Beogradit dhe Sarajevës,... 
Etiketat:

Selmanaj dekoron me medalje të artë Vokrrin

Njeriu i parë i futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri mori pjesë në manifestimin e organizuar nga kryetari i Komunës së Deçanit, Rasim Selmanaj në bashkëpunim me skuadrën e futbollit Deçani, me rastin e shpalljes së kësaj skuadre kampion dhe hyrjes në Ligën e parë të Kosovës. Kryetari i Deçanit Selmanaj në shenjë falënderimi për punën e FFK-së i dhuroi kryetarit Vokrri një pllakat,... 

Kombëtarja mund t’i zhvillojë ndeshjet në Prishtinë

Nuk mund të jetë të një utopi që kombëtarja kuqezi të spostohet për disa muaj në stadiumin e Prishtinës, në folenë e dytë më të madhe mbarëshqiptare pas stadiumit kombëtar “Qemal Stafa”. Gjithçka ka lindur pas një takimi në Tiranë që ka pasur kryetari i KF Prishtinës, Remzi Ejupi, me presidentin e FSHF-së, Armand Duka. Duket se bisedimet e fundjavës së shkuar kanë pasur... 

Kosova drejt “Brazilit 2014”

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll sipas të gjitha gjasave do të merr pjesë në kualifikime për Botërorin 2014. Kështu së paku i kanë thënë disa burime tabloidit serb, “Kurir” për të cilën gazetë ka folur edhe kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Fadil Vokrri. Gazeta ka shkruar se gjatë një takimi të mbajtur të UEFA-s në Nion të Zvicrës, disa biznesmen... 

FFK-ja me kod të vetin në FIFA

Më 9 gusht 2010, në Shtëpinë e Sporteve është mbajtur një konferencë me gazetarë, ku mdiat e pranishme u njoftuan për më të rejat në FFK. Fillimisht kryetari i FFK-së z. Fadil Vokrri duke i përshendetur gazetarët, ka thënë se ashtu siç ju kemi parlajmarëuar javën e kaluar se një delegacion i yni do të jetë i pranishëm në punotorinë e FIFA-s në lidhje me sistemin e ri të... 
Etiketat: , ,

Nokaut sistemi

Me padurim janë pritur ndeshjet e rrethit të dytë, për të kuptuar forcën dhe cilësinë e secilës kombëtare, ndonëse pasqyrimin e plotë ende nuk mund ta kemi për të gjitha ekipet… Ja vrojtimet e mia: Uruguai është shembull tipik i punës të suksesshme dhe zinxhirore të një shteti të vogël për nga numri i banorëve, por gjithsesi i madh për nga sukseset në futboll. Ky shtet... 
Etiketat:

Vokrri: FIFA ia ka dhënë një flakaresh të fortë Serbisë

Asociacioni më i fuqishëm i futbollit botëror, FIFA, i ka dhënë një sinjal shumë të qartë Serbisë se Kosova është shtet në vete. FIFA ka prezantuar në buletinin e saj Serbinë vetëm në kufijtë e saj administrativ dhe Kosova ka mbetur jashtë saj, si shtet i pavarur. Më në fund, të gjitha shantazhet që u janë bërë futbollit të Kosovës përkatësisht Federatës së Futbollit... 

Rrethi i parë!

Për gjashtë ditë, frekuentuan 32 kombëtare, pjesëmarrëse të këtij botërori, të cilat zhvilluan ndeshjet e para, nga të cilat nuk kemi përfytyrimin e plotë për favorit të sigurt sa i përket titullit të kampionit, por që disa sosh dallohen. Kështu, mbresa më la më së shumti ekipi i Argjentinës, i cili ka një stil dhe lojë tjetër krahasuar me të kaluarën. Futbollistët e saj,... 
Etiketat: