Home » Posts tagged with "FA CUP"

Liverpooli mposhti Tottenhamin, Manchester United nuk arriti të mposhtë Chelsean

Në stadiumin Anfield të Liverpoolit, futbollistët vendës dhe ata të Tottenhamit të Londrës luajtën sot një ndeshje të fortë dhe të pëlqyeshme, me kthesa dhe gola, kurse fitorja në fund i takoi Liverpoolit. Në epërsi të parët erdhën vendësit me golin e uruguaianit Suarez, në minutën e 21-të, i cili shtatë minuta më vonë pati edhe një rast të mirë për të dyfishuar epërsinë,... 

Hodgson i zhgënjyer me shortin e FA

Roy Hodgson ka pranuar se ai është i zhgënjyer me shortin e rrethit të tretë të FA Cup, që e sheh Liverpoolin të shortuar ndaj Manchester United. “Do të jetë ndeshje e shkëlqyer futbolli, por është pak keq që dy ekipe të cilësisë së lartë në Ligën Premier, Manchester United dhe Liverpool ndeshen në rrethin e tretë. Unë gjithnjë ndjej se është pak zhgënjyese”. “Do të... 

Drogba: Është kampionati më i mirë për Chelsean

Futbollisti Didier Drogba, ka thënë se është kampionati më i mirë për Chelseat, të cilët kanë fituar dy trofetë këtë vit: Premierligën dhe FA Cup. “Po, ky është kampionati më i mirë, sepse arritëm aq shumë gjëra së bashku si ekip dhe pasi erdhën trofetë, por vërtetë kjo është për shkak se skuadra luajti mirë, ndërsa mua mu dha rasti për këpucën e artë. Është gjë... 

Terry është i gatshëm për ndeshjen finale të FA Cup

Kapiteni i Chelseat, John Terry, ka thënë se është i gatshëm për ndeshjen finale të FA Cup kundër Portsmouth-it. Terry tha se këmbën e ka shumë më mirë sesa e ka pasur një ditë më parë. Ky futbollist kishte lënduar të mërkurën këmbën e djathtë në stërvitje, mjekët thonë se ai nuk ka thyerje dhe tashmë nuk ka panik të askush. “ Këmba ime në fillim ishte shumë keq... 

Terry është lënduar

Kapiteni i Chelsea-t, John Terry, papritur është lënduar dhe në fakt ka thyer ashtin metatarzal gjatë stërvitjes. Terry përveç që ka krijuar shqetësim për drejtuesit e skuadrës së – Chelseat, i cili nuk do të mund të paraqitet në ndeshjen finale të FA Cup të kësaj fundjave përkatësisht të shtunën, ku Chelsea në Wembley ballafaqohet me Portsmouthin, por është në dyshim... 
Etiketat: , ,

Benitezi me një këmbë jashtë Liverpoolit

Liverpool, 15 janar – Rafael Benitez është afër shkarkimit nga posti i trajnerit të Liverpoolit pas një stinori të dështuar. Liverpooli të mërkurën mbrëma është eliminuar edhe nga FA Cup i Anglisë. Liverpooli ka pësuar në “Anfield Road” nga skuadra e Kategorisë së Dytë, Reading pas lojës shtesë 2:1. Më herët, Liverpool është eliminuar edhe në Ligën e Kampionëve,... 

Manchester United dështoi

Manchester Unitedi dinë edhe të befasoi për të keq madje edhe t’i tronditë adhuruesit e vet. Ata papritur pësuan humbje me rezultat 0:1 në shtëpi nga skuadra e ligës së tretë angleze, Leeds, dikur skuadër e elitës angleze. Ata që se kanë parë ndeshjen pyesin: A është e mundur me humbur Manchester Unitedi? Kampioni i Anglisë përulet në ndeshjen e FA CUP të Anglisë dhe eliminohet... 

Chelsea 5 gola kurse Watfordin 0

Futbollistët e Chelseas dëshmuan lojë të shpejtë dhe efikase në ndeshjen e FA CUP të Anglisë. Ata e demoluan me rezultat 5:0 skuadrën e ligës së dytë angleze, Watfordin. Chelsea që nga fillimi i ndeshjes e deri në fund demonstrojë të njëjtën ritëm të lojës. Futbollisti Sturridge ka shënuar golin e epërsisë në minutën e pestë, ndërsa për rezultatin 2:0 ka shënuar autogol... 
Etiketat: , ,

Behrami eliminohet nga Arsenali

Futbollisti Valon Behrami luajti 90 minuta të plotë kundër skuadrës së Arsenalit, por nuk patën fat që të arrijnë kualifikimin në garat e FA CUP të Anglisë. West Hami i Behramit pësoi humbje me rezultat 1:2, por pati paraqitje të mirë. Behrami ka qenë mjaft i lëvizshëm dhe luftarak në fushë ndaj Arsenalit. Të parët kanë udhëhequr skuadra e West Hamit me golin e Diamantit të...