Home » Posts tagged with "Ernesto Paolillo"

Milito mund të kalojë te Napoli

Shefi ekzekutiv i Interit, Ernesto Paolillo, nuk ka dashur të komentojë mbi të ardhmen e Diego Militos, mirëpo nuk e ka përjashtuar një transferim të mundshëm te Napoli. Kontrata e sulmuesit argjentinas me Nerazzurrët skadon në vitin 2014, mirëpo mediat italiane e kanë lidhur atë me një kalim te Napoli, skuadër e cila dëshiron të përforcohet për sezonin e ardhshëm. “Nuk do t’i... 

Leonardo dhe Eto’o mbesin në Inter

Interi do të sjellë në radhët e veta gjatë afatit të ardhshëm kalimtar kilianin Alexis Sanchez, ka paralajmëruar drejtori i klubit, Ernesto Paolillo, por vetëm nëse çmimi i tij është i pranueshëm. Udinese tashmë ka refuzuar 35 milionë euro për Sanchezin. Paolillo është shprehur i kënaqur me Leonardo dhe Eto’on. “Jemi të kënaqur me punën e Leonardos. Projektin e ri e kemi... 

Paolillo: “Kaka te Interi” thjesht një fantazi

Drejtori ekzekutiv i Interit, Ernesto Paolillo, ka mohuar mundësinë e transferimit të yllit të Real Madridit, Ricardo Kaka, gjatë afatit kalimtar të janarit. “Kaka tek Interi? Është thjesht një fantazi. Fushata jonë e transferëve është mbyllur. Ne duhet të fokusohemi te lojtarët tanë”, ka thënë Paolillo për faqen zyrtare të zikaltërve. Më tej ai ka folur edhe për sezonin...