Home » Posts tagged with "Elhami Berisha"

Brenda javës operohet!

Mesfushori ofensivë i skuadrës së futbollit Hysi nga Podujeva, Elhami Berisha, ka telashe të mëdha me gjurin e djathtë dhe i duhet që të operohet për t’u shëruar. Këtë mesfushor të shkathët e ka ndjek fati i ligë, megjithatë, shpreson se shumë shpejt do të aftësohet për përgatitjet që fillojnë nga mesi i muajt korrik për kampionatin e ri. “Nuk ndihem rehat nga lëndimin... 
Etiketat: ,

Dy javë jashtë fushës!

Sulmuesi i Hysit nga Podujeva, Elhami Berisha, ka lënduar mjaft keq gjurin e këmbës dhe ka mbetur jashtë fushës për dy javë me radhë. Berisha është një nga futbollistët më luftarakë në elitën e futbollit, por mungesa e tij do të jetë pengesë e madh për skuadrën e Hysit në takim me Prishtinën. “Gjatë ndeshjes me Drenicën në Skenderaj kam lënduar gjurin e këmbës. Në pamje... 

Berisha: E treta e vërteta!

Ka ardhur koha për të shënuara gola, kështu fillimisht deklaron sulmuesi i Hysit, Elhami Berisha. Këtij futbollisti në dy ndeshjet e para të stinorit pranveror në Raiffeisen Superligë i ka munguar goli, jo vetëm këtij, por edhe bashkëlojtarëve të tjerë. “Goli më të vërtetë na ka munguar në dy ndeshjet e para. Çuditërisht fati nuk ishte në anën tonë dhe kështu që munguan... 
Etiketat: ,

Edhe tri vjet në Hys

Futbollisti Elhami Berisha nuk ka mundur t’ia kthejë shpinën skuadrës që ia ka pa hairin tashmë e sa vjet, KF Hysit nga Podujeva. “Më të vërtetë kam pasur oferta nga dy klube me renome të futbollit, kampioni në fuqi, Prishtina dhe nga kampioni vjeshtor, Trepça e Mitrovicës. Mirëpo, harmonia dhe raportet e shkëlqyera me bashkëlojtarë më shtynë që të nënshkruajë edhe për...