Home » Posts tagged with "Edmond Azemi"

Edo e mirëpret Samirin, por me leje të Plisave

Kapiteni i Sigal Prishtinës, Edmond Azemi, ka folur rreth mundësisë së rikthimit të Samir Shaptahoviqit në kryeqytet, duke thënë se do ta mirëpriste atë, mirëpo kjo varet edhe nga Plisat. “Nuk besoj se do ta prish atmosferën në ekip. Unë kam biseduar me të dhe atij i vjen keq për atë që ka thënë”, ka thënë fillimisht Edo për gazetën SportPlus, duke aluduar në videon që... 

Azemi braktis Prishtinën, shkon në Saraj?

Njëri prej basketbollistëve më të mirë kosovarë në vitet e fundit, Edmond Azemi është shprehur i pakënaqur me ofertën e ofruar për vazhdimin e kontratës me skuadrën e tij Sigal Prishtina. Në pritje të plotësimit të kushteve deri në fund të javës, atij thuhet se mund t’i arrijë një ofertë nga Liria e Sarajit, vendbanim ky afër Shkupit. Gazeta “Zhurnal Plus” mëson jo zyrtarisht... 
Etiketat:

Edmond Azemi: Pres fitore ndaj RTV 21

Kapiteni legjendar i Sigal Prishtinës, Edmond Azemi, ka thënë se bardhekaltërit janë përgatitur mirë për ndeshjen e xhiros së 17-të të BKT Superligës ndaj RTV 21-shit dhe se pret që ekipi i tij të shënojë fitore. Ndeshja mes këtyre dy skuadrave do të zhvillohet sot (e enjte) nga ora 19:30, në palestrën e Pallatit të Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë.  Read More →
Etiketat:

Sigal Prishtina mposht Pejën

Basketbollistët kampionë të Kosovës, ata të Sigal Prishtinës kanë fituar derbin e dytë. Pas triumfit ndaj Trepçës (67:54), të enjten në Mitrovicë, skuadra e kaltër të dielën në Prishtinë mposhti edhe Pejën me rezultatin 87:65, në ndeshjen e javës së 13-të të BKT Superligës në basketboll. Për Sigal Prishtinën, që prin në tabelë me 25 pikë, kjo është fitorja e 12-të... 

Azemi: Kënaqem kur e mund Trepçën

Edmond Azemi, shprehet se këtë vit cilësia e basketbollit ka pësuar rënie, ndërkaq pohon të mos jetë i kënaqur as me pagën që e merr nga klubi bardh e kaltër. Kapiteni i Sigal Prishtinës, Edmond Azemi i vlerëson të suksesshëm tetë javët e para të edicionit të sivjetmë të bardh e kaltërve në Superligë, ndërkaq shprehet se fitoret ndaj Bambit në javën e fundit, dhe triumfi... 

Sigal Prishtina në finale

Basketbollistët e Sigal Prishtinës mrekulluan me lojë të mirë në palestrën e sportit “Minatori” në Mitrovicë, duke e shkelur me rezultat 104:82 skuadrën e Bashkimit nga Prizreni, në gjysmëfinalen e kupës së Republikës së Kosovës në basketboll (meshkujt). Edmond Azemi si gjithmonë motorë i skuadrës ka qenë më së i merituari për këtë fitore bindëse të skuadrës së tij. Bashkimi... 

Azemi: E kemi siguruar vendin e parë

Kapiteni i KB Sigal Prishtinës, Edmond Azemi, tha se veç e kanë siguruar vendin e parë me fitoren në Pejë. “Sigal Prishtina me fitoren në Pejë e ka siguruar vendin e parë në garat e rregullta të Technomarket Superligës në basketboll. Tashmë të qetë e presim vazhdimin e kampionatit si dhe të dielën do të hyjmë vetëm për fitore kundër Trepçës. Klubi jonë është i përgatitur... 

Azemi refuzon Rudarin

Edmond Azemi vazhdon të jetë pjesë e Sigal Prishtinës pasi nuk ka pranuar të shkojë në Slloveni te skuadra e Rudarit. Azemi, të dielën njoftoi se ka refuzuar ekipin slloven, që sipas tij i ka ofruar kushte jo shumë më të mira se që ka në Prishtinë. “Refuzova pasi kushtet që ofruan ata ishin minimale. E pashë të arsyeshme të mos largohem njëherë nga Sigal Prishtina”,... 

Edmond Azemi – laureat i kryeqytetit

Basketbollisti i Sigal Prishtinës, Edmond Azemi, shpallet sportisti më i mirë i Komunës së Prishtinës për vitin 2009. Ky solemnitet është organizuar në restorantin “Prishtina”, ku morën pjesë shumë mysafirë nga sferat e ndryshme të jetës politike, kulturo-sportive. Kuvendi Komunal i Komunës së Prishtinës, sektori për Rini, Sport dhe Kulturë, nuk e ka pasur të lehtë që të... 

Sigal Prishtina me 27 pikë

Sigal Prishtina e përfundoi e para me 27 pikë stinorin vjeshtor në Technomarket Superligën e Kosovës në basketboll. Basketbollistët e Sigal Prishtinës, kampion në fuqi, kanë qenë shumë më të mirë për gjatë gjithë stinorit se klubet të tjera. Kapiteni i kësaj skuadre, Edmond Azemi, ka thënë se nuk ka qenë edhe liga e dobët si mendojnë disa të tjerë, por sipas tij, skuadrat...