Home » Posts tagged with "Edinson Cavani"

United, 62 milionë funte për Cavanin

Edinson Cavani sërish është në qendër të vëmendjes për zyrtarët e Manchester Unitedit, megjithëse dukej se uruguaiani ishte më afër Arsenalit. “Djajtë e Kuq” janë përmendur më së shumti në prag të afatit kalimtar të janarit, pasi si mundësi për t’u transferuar në “Old Trafford” spekulohej për: Gareth Bale, Arturo Vidal, Kevin Strottman dhe Paul Pogba. Së fundi thuhet... 

Cavani drejt Ligës Premier

Klubet e mëdha angleze, Manchester United, Arsenal dhe Liverpool, insistojnë për transferimin e sulmuesit të Paris Saint-Germainit, Edinson Cavani. Sipas mediave britanike klubet e përmendura do të kërkojnë shërbimet uruguaianit në afatin e janarit. 27-vjeçari bëri bujë me kalimin e tij nga Napoli te kampioni francez (2013), mirëpo atje mbeti nën hijen e Zlatan Ibrahimovicit. Ai nuk... 

Real Madridi ia mësyn Cavanit

Real Madridi aktualisht e ka sulmin më të mirë në botë me Cristiano Ronaldon, Karim Benzeman e Garthe Bale, megjithatë, trajneri i ‘Los Blancos’ është duke planifikuar që në verën e ardhshme të sjell edhe një sulmues cilësor. Sipas mediave spanjolle, tekniku italian dëshiron që në ‘Bernabeu’ të sjell sulmuesin e PSG-së, Edinson Cavanin. Ish ylli i Atletico Madridit nuk po... 

Real Madridi, Edinson Cavani mund të sjellë 500 mln euro

Sulmuesi i Napolit, Edinson Cavani, është vendosur në qendër të vëmendjes së Realit të Madridit, jo vetëm për arsye sportive, por mbi të gjitha për përfitimet ekonomike që do të lejonte blerja e tij.  Sipas portalit italian, “Sporteconomy”, një investim fillestar prej 60-70 milionë eurosh, do t’i garantonte në pesë vjet një arkëtim potencial shtesë prej 500 milionë eurosh... 
Etiketat:

Cavani: Jam i hapur për Realin

Sulmuesi i Napolit, Edinson Cavani, është shprehur i hapur për një kalim te Real Madridi, por në të kundërtën do të qëndronte në Serie A. “Ne kemi bërë gati qëndrimin në Napoli. Mendoj se aventura ime do të vazhdojë këtu. Sidoqoftë, gjërat mund të ndryshojnë nëse thërret Real Madridi. Mendoj se duhet të flasim me Napolin edhe nëse ndodh një gjë e tillë”. “Unë dua... 
Etiketat:

Cavani kushton më shumë se 100 milionë euro

Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis, ka thënë se nuk do ta shiste Edinson Cavanin as për 100 milionë euro, duke reaguar ndaj spekulimeve se Manchester Unitedi interesohet për të. Muajin e kaluar Napoli i ofroi sulmuesit uruguaian një ofertë të re, e cila do ta mbajë atë në skuadër deri në vitin 2015, ndërsa tani De Laurentiis ka konfirmuar se nuk është i interesuar të heqë... 

City dëshiron të sjellë Edinson Cavanin

Manchester City është i gatshëm të harxhojë për të transferuar sulmuesin e Napolit, Edinson Cavani. Times shkruan se City e ka bërë Cavanin cakun kryesor për afatin kalimtar veror dhe po ashtu është i interesuar për të siguruar shërbimet e lojtarit të Udineses, Alexis Sanchez. Por interesimi i Cityt në dy lojtarët do të varet se kush do të largohet nga klubi në fund të sezonit.... 

Cavani mbetet në Napoli

Sulmuesi i Napolit, Edinson Cavani ka mohuar spekulimet rreth largimit të tij nga klubi gjatë afatit kalimtar të verës. Ylli uruguain kishte refuzuar të sigurojë tifozët se do të mbetet në San Paolo edhe sezonin e ardhshëm. Por, ai ka insistuar se nuk planifikon të lëvizë gjatë verës. “Nuk ka asgjë të vërtetë në këto spekulime. Nuk do të ndërroj klubin, e as menaxherin.... 
Etiketat: ,

Cavani nuk do të kalojë te Roma

Sulmuesi i Napolit, Edinson Cavani, nuk do të largohet në drejtim të Romës gjatë afatit kalimtar veror- ka deklaruar agjenti i tij, Claudio Anellucci. 22-vjeçari konsiderohet si shënjestër e shefit të ri të Romës, Thomas DiBeedetto, mirëpo Anellucci thotë se klienti i tij nuk do të transferohet në Olimpico. “Nuk mendoj se do të ketë një lëvizje së shpejti. Nuk ka arsye që Cavani... 
Etiketat: , ,

Cavanit i pëlqen të shkoj në Iinter

Sulmuesi i Palermos, Edinson Cavani, premton se ai do të jetë ‘Wayne Rooney’ i Interit nëse ai nënshkruan me këtë klub. Sulmuesi uruguaian pritet të largohet nga Palermo dhe të kalojë në një ambient të ri, me Wolfsburg që tashmë ka bërë ofertën më lartë për të. Por, në një intervistë për Gazzetta dello Sport, Cavani nuk e fsheh dëshirën se dëshiron të kalojë në Inter. “Do...