Home » Posts tagged with "duke barazuar 1:1."

Valencia – Rangers ndajnë pikët 1:1

Valencia nga Spanja mori një pikë të madhe si udhëtues në takim me Rangersin nga Skocia, duke barazuar 1:1. Futbollisti Edu do të mbahet gjatë në mendje, sepse ka qenë autorë i dy golave: një për skuadrën e tij dhe një për rivalin. Ai në minutën e 34-të kaloi në epërsi skuadrën e tij, Rangers. Por, në pjesën e dytë ka qenë fatkeq, duke shënuar autogol dhe barazuar shifrat... 

Raiffeisen Superliga nis me befasi

Xhiroja e parë e Raiffeisen Superligës së Kosovës në futboll ka nisur me befasi. Kështu në Mitrovicë, kampioni i sezonit të shkuar, Trepça humbi një pikë me Drenicën, duke barazuar 1:1.  Kapiteni i minatorëve, Elvis Osmani shënoi për 1:0, kurse barazoi mesfushori i Drenicës, Mensur Limani. Mund të vlerësohet befasi edhe debutimi i suksesshëm i Ballkanit të Suharekës, ekip ky...