Home » Posts tagged with "Dritan Hoxha 2014"

Majlinda nderohet me çmimin “Dritan Hoxha 2014”

Majlinda Kelmendi është nderuar me çmimin “Dritan Hoxha 2014”, që akordohet nga Fondacioni me të njëjtin emër, për arritje të shkëlqyera në sport duke ngritur lart sportin dhe emrin shqiptar. Ky çmim i xhuydistes kosovare erdhi vetëm disa ditë pasi ajo u shpall Xhudistja më e Mirë në Botë nga Presidenti i Federatës Ndërkombëtare të Xhudos. “Në përgjithësi, viti 2014 ka...