Home » Posts tagged with "Drilon Hajrizi"

Hajrizi ka gjasa të mbetet te Trepça

Basketbollisti Drilon Hajrizi ka pak gjasa që të mbetet te Trepça, por edhe më pak gjasa që të transferohet te Bashkimi. Hajrizi ka bërë të ditur të hënën se nuk do të transferohet te ekipi prizrenas. Thotë se këtë vendim e ka marrë për arsye personale. “Do të shikoj për kushtet që më ofrojnë një klub nga Hungaria dhe një tjetër nga Portugalia. Nga kalimi te Bashkimi... 

Hajrizi dhjetë ditë jashtë fushës

Basketbollisti i Trepçës, Drilon Hajrizi, do të jetë së paku dhjetë ditë jashtë fushës. Ai në ndeshjen me Bashkimin në Prizren e ka lënduar mjaft keq hundën, i cili u detyrua ta lëshojë ndeshjen qysh në çerekun e parë. “Kam dhimbje të mëdha në hundë, pasi e lëndova rëndë në ndeshjen me Bashkimin. Mjeku më ka sugjeruar së paku dhjetë ditë të qëndrojë jashtë fushës.... 
Etiketat: ,

Asllani: U thyem moralisht…

Gazmend Asllani, basketbollist i Trepçës, tha se prej lëndimit të Drilon Hajrizit kanë qenë të thyer moralisht dhe për atë edhe e kanë humbur (89:100) ndeshjen e dytë gjysmëfinale të play-offit me Bashkimin në Prizren. “Kur e kam parë lëndimin e Hajrizit në çerekun e parë dhe në atë gjendje të keqe, besomëni ka ra menjëherë morali për lojë tek ne. Kemi luajtur më gjysmë...