Home » Posts tagged with "Drenica"

Raiffeisen Superliga: Fitore të vendësve

Trepçës ’89 iu dha një mundësi e artë që nga Prishtina të kthehet me pikë. Në minutën e 51-të Prishtina mbeti pa një lojtar, pasi portieri i Prishtinës Flamur Neziri shkaktoi penallti dhe u përjashtua. Nga penalltia kapiteni Shpëtim Idrizi ishte i saktë dhe kaloi Trepçën ’89 në epërsi. Por kjo ishte e tëra që ekipi mitrovicas mundi të bëjë në ndeshjen kryesore... 

Ngec Hysi, Prishtina me lehtësi mposht Ferizajn

Hysit i është vështirësuar rruga në luftë drejt titullit të kampionit, pasi është mposhtur në Pejë nga Besa me rezultat 3:2. Tani bardhezinjtë e shohin veten nëntë pikë larg liderit të Superligës, Prishtina, e cila pa vështirësi e mposhti Ferizajn. Ndërsa Flamurtari assesi nuk po e shijon dritën e kësaj pranvere. Kuqezinjtë e pësuan humbjen e katërt rresht nga Trepça ’89. Hysi... 

Prishtina fiton derbin e kryeqytetit

Mbrojtësi i majtë Labinot Ibrahimi ka shënuar gol nëntë minuta para fundit të takimit, për t’ia siguruar skuadrës së Prishtinës fitoren e shtatë me radhë. Prishtina fitoi 3:2 kundër Flamurtarit, të dielën, në kuadër të javës së 17-të, ndeshjes së fundit të pjesës vjeshtore të Superligës së Kosovës në futboll. Për skuadrën e kaltër kjo ishte ndeshja e nëntë pa... 

Drenica pa qasje në sistemin e FIFA-s

Nga 12 skuadrat e Superligës së Kosovës në futboll, vetëm ajo nga Skenderaj, Drenica, nuk është e aktivizuar në sistemin “TMS”, që ka të bëjë me transferimin e lojtarëve sipas rregullave të FIFA-s. Njëmbëdhjetë skuadrat tjera kosovare tani janë aktive dhe kanë kodet e tyre si të gjitha klubet e 205 federatave botërore që janë pjesë e FIFA-s. FFK-ja para pak javësh... 

Prishtina dobët, Drenica e kënaqur

Prishtina nuk ka mundur të mbajë pozitën e parë edhe pas javës së shtatë të Raiffeisen Superligës, ata tani e shikojnë nga pas KEK-un e Kastriotit. Drenica ka vazhduar serinë e mirë në ballafaqim me skuadrat mëtuese për titullin e më të mirit. Ata pasi një javë më parë kishin arkëtuar pikët e plota në ballafaqim me Drenicën në Skenderaj, kësaj radhe në stadiumin e kryeqytetit... 

Temperamenti i Drenicës

Drenicën nga Skenderaj e kishte kapluar një krizë e thellë e rezultateve gjatë edicionit të vjeshtës në Superligë, për të rrjedhë edhe konstatime pesimiste, apo thënë troç e kishin pikëtuar atë si një nga kandidatet e mundshme për tu larguar nga elita. Mirëpo, në stinorin e vjeshtës gjërat ndryshuan dhe prej ndeshjes në ndeshje Drenica jo vetëm se e ndjenje këndelljen, por... 
Etiketat:

Drenica më e mirë se Hysi

Futbollistët e Drenicës para shikuesve të vet arritën që të shenojnë fitore, duke mundur Hysin me rezultat 2:1. Pjesa e parë e lojës i takoi mysafirëve, të cilët edhe arritën që të shënojnë një gol përmes Zhdrellës në minutën e 26-të nga penalltia, e cila ishte akorduar, pasi që mbrojtësi Geci kishte prekur topin me dorë brenda zonës. Mysafirët patën edhe një rast në... 
Etiketat: ,

Drenica më e mira në konkurrencën e kadetëve

Pas 28 javëve dhe një Kampionati mjaft interesant hendbollistët e rinj të grup-moshës së kadetëve të fKH Drenica nga Drenasi ia dolën të stolisën me titullin e Kampionit të Kosovës. Skuadra e KH Drenica pasi e mundi në javën e fundit Kastriotin në Ferizaj dhe u shpall kampion i Kosovës, me ç`rast kupën e FHK-së kapitenit të skuadrës ia dorëzoi anëtari i Bordit të FHK-së,... 
Etiketat: , ,

Drenica siguroi ekzistencën

Futbollistët e Drenicës nga Skenderaj me fitoren që shënuan me rezultat 3:0 kundër Flamurtarit të Prishtinës e siguruan edhe përfundimisht mbijetesën në Raiffeisen Superligën e Kosovës në futboll. Drenica rastin e parë e pati në minutën e pestë kur Gashi nga një largësi gjuajti, por topi për pak shkon mbi portë. Drenica gjatë pjesës së parë të takimit pati edhe disa raste,... 

Hapet procedura edhe ndaj Shoshollit

Komisioni i Garave i Federatës së Futbollit të Kosovës, ka hapur procedurën disiplinore ndaj kryetrajnerit të Vëllaznimit, Ajet Shoshollit, i cili është ndëshkuar me karton të kuq në ndeshjen e javës së 29-të të Raiffeisen Superligës në takim me Drenicën në Skenderaj. Përveç tij, procedura është hapur edhe ndaj kryetrajnerit të Drenicës, Tahir Lushtakut dhe futbollistit Besim...