Home » Posts tagged with "Dirk Kuyt"

Kuyt: Liverpooli do të rikthehet në elitë

Dirk Kuyt është i bindur se Liverpooli është duke shkruar në rrugë të duhur drejt rimarrjes së vendit në elitën e futbollit. “Unë kam nënshkruar (kontratën e re) pasi kam besim te klubi. Gjithçka që unë shoh tregon se ambiciet janë të larta. Caktimi i Steve Clarke, ndihmësit të Mourinhos te Chelsea, është një shembull. Një trajner shumë i mirë në fushë”. “Klubi po... 
Etiketat: ,

Kualifikohet Liverpooli

Liverpooli është kualifikuar në 1/8-ën e finales në Europa League, pasi eliminoi me ‘qykë të zorrit’ skuadrën çeke Sparta Pragën me rezultat minimal 1-0 në Anfield, që doli të ishte dhe rezultati i përgjithshëm. Ishte Liverpooli ekipi që nga minuta e parë bëri presion. Tifozët “The Reds” nuk u ndalën gjatë gjithë kohës me këngën e tyre të famshme “You’ll Never... 

Roma ofron Mexes shkëmbim të Kuyt

Roma raportohet se mund ta shfrytëzojë mbrojtësin Philippe Mexes për të marrë shërbimet e sulmuesit të Liverpoolit, Dirk Kuyt. Roma e dëshiron Dirk Kuyt por nuk ka fonde të mjaftueshme dhe kështu do të mundohet të bindë Liverpoolin duke përfshirë në ofertë Philippe Mexes si pjesë të një marrëveshje shkëmbimi për afatin kalimtar të janarit. Kuyt shihet si një lojtar i zhdërvjellët,... 

Kuyt kërkon falje për disfatën

Dirk Kuyt ka kërkuar falje për disfatën skandaloze ndaj skuadrës së promovuar në Ligën Premier, Blackpool, duke thënë se kjo është një ndër humbjet më të vështira në karrierën e tij. “Unë isha vërtet, vërtet i zhgënjyer. Ndoshta është një prej humbjeve më të vështira që kam përjetuar që nga koha kur kam ardhur këtu dhe ne u kërkojmë falje tifozëve”. “Ne duhet... 

Kuyt: Mund ta fitojmë titullin në Europa League

Sulmuesi i Liverpoolit, Dirk Kuyt, është i bindur se The Reds mund të konkurrojnë për të fituar titullin e më të mirit në garën e dytë më prestigjioze për klube në Evropë, Europa League. “Ne si lojtarë, duam që të fitojmë sa më shumë trofe që është e mundur. Është shumë zhgënjyese për të gjithë që ne jemi jashtë Carling Cup, por kjo ndodhi. Tani ne po shikojmë në... 

Kuyt: Utrecht është ekip i papërshtatshëm

Dirk Kuyt ka paralajmëruar bashkë-lojtarët e tij te Liverpooli të kenë kujdes nga rivali i radhës në Europa League, Utrecht. Kuyt është një ish-lojtar i Utrecht dhe ua ka përcjellë lojtarëve dhe trajneri informata mbi klubin holandez. “Ai na tha se ata janë një ekip i papërshtatshëm. Me sa duket çfarëdo ekipi me të cilin luani në Europa League do të jetë i papërshtatshëm,... 

Kuyt lëndohet disa javë jashtë fushe

Dirk Kuyt do të jetë disa javë jashtë fushe, pasi ka pësuar lëndim në stërvitjet me kombëtaren e Holandës. Holandezi ka dëmtuar krahun gjatë stërvitjes në prag të ndeshjes së sotme kundër Finlandës dhe është rikthyer në Liverpool për teste më të detajuara. “Ai është rikthyer në Liverpool, sigurisht disa javë do t’i duhen për t’u kthyer në fushë. Kuyt... 

Liverpool refuzon ofertat për Kuyt dhe Mascherano

pLiverpooli ka ‘goditur në shenjë’ Interin dhe Barcelonën, pasi që ka refuzuar ofertat e tyre për holandezin Dirk Kuyt dhe argjentinasin Javier Mascherano. Oferta e cila është dërguar nga Interi dhe të cilën e konfirmoi vetë Kuyt, është refuzuar nga Liverpooli, që u bëri me dije Nerazzurëve se ai nuk është në shitje. Nga ana tjetër, mediat spanjolle flasin për negociata mes... 

Interi interesohet për Kuyt

Interi ka arritur marrëveshje me Liverpoolin për të transferuar sulmuesin holandez, Dirk Kuyt, gjithnjë sipas të përditshmes holandeze De Telegraaf. Raporti në gazetën holandeze pohon se marrëveshja është arritur më herët gjatë javës dhe do të mund të zyrtarizohet jo më larg se sot. Kuyt nuk është përfshirë në skuadrën e Liverpoolit ndaj Trabzonsporit, me bosin e The Reds, Roy... 

Interi ofertë për Kuyt

Kampioni në fuqi i Evropës, Inter, raportohet se vazhdon të kërkojë sulmuesin e Liverpoolit, Dirk Kuyt. Corriere dello Sport shkruan se Interi kishte bërë pyetje për Kuyt gjatë bisedave për Javier Mascheranon. Trajneri i Interit, Rafa Benitez, e sheh Kuyt si një mbulesë ideale për sulmuesin Diego Milito. Ndërkohë, drejtuesit e Interit janë informuar se menaxheri i ri i Liverpoolit,...