Home » Posts tagged with "Diego Milito"

Milito: Mancini e di si mposhtet Juve

Legjendari i Interit, Diego Milito beson se Roberto Mancini është njeriu i duhur për të regjistruar fitore në derbin italian ndaj Juventusit që zhvillohet të martën. “Çdo ndeshje është e ndryshme. Loja jonë sulmuese ishte e përshtatshme në atë kohë”, deklaroi Milito për ndeshjen ku ai shënoi 2 gola, atë të zhvilluar në vitin 2012. Ndeshja kishte përfunduar 1-3 dhe ishte pikërisht... 

Ranocchia: Interi duhet të hyjë në LK

Mbrojtësi i Interit, Andrea Ranocchia, ka deklaruar se Interi duhet patjetër që të kualifikohet këtë sezon në Ligën e Kampionëve, përkundër mungesës së Diego Militos. “Beteja për një vend në Ligën e Kampionëve është shumë e zjarrtë dhe e bën shumë intriguese garën”. “Është një sezon shumë luftarak ky në Serie A. Ne do të luftojmë deri në fund të sezonit dh ebesojmë... 

Veteranët e Interit, të gjithë në rresht për uljen e pagës

Interi ka hyrë në procedurat e “fair play”-it financiar dhe shumë shpejt e gjithë skuadra duhet të përballet me politikën e re të klubit zikaltër, asnjë pagë më e lartë se 3 milionë euro. Për këtë arsye, të parët që pritet të përballen me këtë procedurë që do të nisë nga muaji janar e deri në verë gjithçka pritet të zgjidhet, do preken veteranët zikaltër, si për... 

Milito mund të kalojë te Napoli

Shefi ekzekutiv i Interit, Ernesto Paolillo, nuk ka dashur të komentojë mbi të ardhmen e Diego Militos, mirëpo nuk e ka përjashtuar një transferim të mundshëm te Napoli. Kontrata e sulmuesit argjentinas me Nerazzurrët skadon në vitin 2014, mirëpo mediat italiane e kanë lidhur atë me një kalim te Napoli, skuadër e cila dëshiron të përforcohet për sezonin e ardhshëm. “Nuk do t’i... 

Genoa synon të kthejë Militon

Presidenti i Genoas, Enrico Preziosi, ka bërë të ditur se është duke synuar të kthejë sulmuesin argjentinas Diego Milito, shkruajnë mediumet italiane të enjten. Milito 31-vjeçar nga Genoa u largua dy vite më parë për t’u transferuar tek Interi. Këtë edicion, Milito ka pasur vështirësi me lëndimet. “Do të kisha dëshirë që të ktheja atë në skuadër. Mirëpo, kjo ide... 

Milito: Do të luftojmë për tre tituj

Sulmuesi i Interit i cili momentalisht është i lënduar, Diego Milito beson se klubi i tij është ende në garë për të fituar tre tituj. Milito dëshiron që klubi i tij ta përsëris suksesin e vitit të kaluar duke fituar tre tituj për një sezon edhe pse tani do të jetë shumë më e vështirë pasi Nerazzurët janë në vendin e dytë në Serie A dhe janë shumë afër eliminimit nga Liga... 
Etiketat: ,

Milito: Kemi besim te Leonardo

Sulmuesi i Interit, Diego Milito, ka deklaruar se kampioni në fuqi i Ligës së Kampionëve, Inter, është ngritur pas arritjes së Leonardos në postin e trajnerit të Nerazzurrëve. “Patëm një fillim të çuditshëm të sezonit me shumë lëndime, por tash gjërat janë më mirë”. “Kur Leonardo arriti këtu, ai na dha vetëbesim dhe mendoj se kjo është vendimtare, tash, kur trajneri... 

Milito: Dëshirojë Kupën Botërore të Klubeve

Diego Milito është i vendosur të ndihmojë Interin të fitojë Kupën Botërore të Klubeve. Sulmuesi argjentinas ishte figurë kyçe në fitoren e tre titujve sezonin e kaluar, duke shënuar në finalet e Ligës së Kampionëve dhe Kupës së Italisë, si edhe në ndeshjen vendimtare për Skudeton. “Kupa Botërore e Klubeve është një garë unike për të gjithë ne. Ju nuk e dini nëse do... 

Milito nuk do luajë ndaj Werder Bremen

Milito nuk do luajë ende. Sulmuesi argjentinas nuk është mbledhur për garën e Champions League kundër Werder Bremen. Benitez nuk rrezikon as me Lucio, përveçse me të dëmtuarit Julio Cesar e Maicon. Ndërkohë që kthehet në dispozicion të skuadrës, Mariga. Lista e të mledhurve për ndeshjen e nesërme është: Castellazzi, Orlandoni, Gallinetta, Cordoba, Zanetti, Materazzi, Biraghi, Santon,... 

Jose Mourinho është kthyer pas Diego Milito

Trajneri i Real Madridit kërkon sulmuesin argjentinas, ish-futbollistin e tij nga Interi, në vend të të lënduarit Gonzalo Higuain kanë bërë të ditur mediat spanjolle. Milito ishte njëri prej futbollistëve kryesorë në Interin e Mourinhos që sezonin e kaluar fitoi Ligën e Kampionëve, Scudetton dhe Kupën e Italisë. Mirëpo, 31-vjeçari është duke vuajtur nga lëndimet e vazhdueshme...