Home » Posts tagged with "David Moyes"

Moyes e dinte se Messi nuk do të luajë

Menaxheri i Real Sociedadit, David Moyes ka bërë të ditur se ai e ka pritur që lojtarë si Messi e Neymar të jenë jashtë 11-shes shartuese të Barcelonës, në humbjen e kësaj të fundit, 1-0. “Prita që lojtarë si Messi e Neymar të qëndrojnë në bankë rezervë”, deklaroi Moyes pas ndeshjes, transmeton koha.net. “Kemi folur për Barcelonën edhe në klubet e mia të mëparshme, Everton... 

Moyes fton Gerrardin në La Liga

Ish-trajneri i Manchester Unitedit, David Moyes, i ka bërë ftesë Steven Gerrardit që t’i bashkohet te Real Sociedadi. Mesfushori anglez do t’i japë fund aventurës së tij me Liverpoolin kur të përfundojë ky sezon dhe ka thënë se nuk do të luajë për një klub tjetër anglez. Moyes e ka bërë të qartë se nëse Gerrard dëshiron të luajë në La Liga, ai e ka derën hapur. “Ai... 

David Moyes: Rooney i gatshëm për Liverpoolin

David Moyes ka ripërsëritur qëndrimin e klubit për Ëayne Rooneyn dhe thotë se sulmuesi është mentalisht në formë të mirë para derbit ndaj Liverpoolit në Ligën Premier. Rooney shfaqi paraqitje të shkëlqyer në barazimin pa gola ndaj Chelseat dhe pas konfirmimit se Blutë kanë hequr dorë prej tij, Moyes ka deklaruar se ai është i gatshëm për duelin ndaj Liverpoolit.  Read More →
Etiketat:

David Moyes paralajmëron Mourinhon: “Duart larg nga Rooney”

Burimet e afërta me Wayne Rooney, gjithmonë raportojnë dhe shkruajnë se nuk e ka ndërmend të mbetet në Manchester United, ndërsa mediat britanike apo të gjithë që lidhen ngushtë me klubin kampion të Anglisë, reagojnë në mënyra të ndryshme duke thënë se Rooney nuk do të largohet nga Old Trafford. Së fundmi foli edhe bosi i ri i Man United, David Moyes. Ai në intervistën e fundit... 
Etiketat:

David Moyes: Ishim të pafat ndaj Chelseat

Menaxheri i Evertonit, David Moyes, beson se skuadra e tij ishte e pafat që u mposht 2-1 nga Chelsea në Goodison Park. Vendasit dominuan në 25 minutat e para të takimit dhe kaluan në epërsi përmes Steven Pienaar, por dy gola të Frank Lampard në secilën pjesë të lojës përmbysën rezultatin.  Read More →
Etiketat:

Moyes: Kur futbollistët e mi lidhen me klube të tjera kjo më nervozon

Menaxheri i Evertonit, David Moyes, ka folur për spekulimet e fundit që iu kanë adresuar atij se gjoja se ai do të pasojë Sir Alex Fergusonin në bankinën e Manchester Unitedit. “Mark Hughes, Steve Bruce dhe Roy Keane ishin përmendur në të kaluarën. Kur futbollistët e mi lidhen me klube të tjera kjo më nervozon.Andaj aspak nuk dua të futem në gjëra të tilla. Sipas meje këto janë... 

Moyes: Është grupi më i mirë që kam pasur deri tash

David Moyes, menaxher i Evertonit, në përgjithësi është i kënaqur me paraqitje të mira që paraqet skuadra e tij në premierligë. Sipas tij, nuk nuk ka nevojë për ndryshime të mëdha në skuadër gjatë verës. “Jam shumë i ngazëllyer. Është grupi më i mirë që kam pasur deri tash. Ne kemi një skuadër që është i klasit”, tha Moyes.  Read More →
Etiketat: ,

Moyes: Nëse Chelsea nuk e dëshiron, do ta marr unë!

David Moyes, menaxher i Evertonit, është në disponim të lartë pas fitores së skuadrës së tij, Evertonit me rezultat 2:1 kundër Chelseas. Është interesant fakti se dy gafat e Terryt i kanë dhënë fitore skuadrës së Evertonit. “Mendoj se Louis Saha luajti shumë mirë. Ai shënoi dy herë, dhe mund të kishte shënuar katër. Andaj mendoj se ai është më meritori. Por John Terry është...