Home » Posts tagged with "Daily Mail"

Chelsea vështron situatën e Mexes

Chelsea vazhdon të mbajë nën vështrim negociatat e Philippe Mexes me Romën, shkruan e përditshmja angleze Daily Mail. Mbrojtësi i qendrës aktualisht është në vitin e fundit të kontratës së tij me klubin italian dhe ende nuk ka nënshkruar vazhdimin e kontratës që do ta mbajë atë në Olimpico edhe pas fundit të këtij sezoni. 28-vjeçari ishte vetëm një pjesë periferike e kampanjës... 

Gerrard nuk largohet nga Liverpooli

Kapiteni i Liverpoolit, Steven Gerrard ka hedhur poshtë mundësinë e largimit nga stadiumi “Anfield Road” duke siguruar të gjithë tifozët, shkruan të mërkurën e përditshmja angleze “Daily Mail”. Gerrard ka thënë se nuk ka arsye të largohet nga Liverpooli, pasi edhe marrëdhëniet me trajnerin Rafael Benitez i ka shumë të mira. “Kam dëgjuar shumë zëra që... 

Arsenali duhet të paguaj 12 milionë funte për Gignacin

Londër, 3 dhjetor – Arsenal duhet të jap 12 milionë funte, nëse dëshiron që në janar të transferojë sulmuesin francez të Tolouses, Andre-Pierre Gignac, shkruan “Daily Mail” të enjten. Gignac është në krye të listës së dëshirave të Arsenalit. Në këtë listë gjenden edhe Mario Balotelli (Inter) dhe Marouane Chamakh (Bordeaux). Arsenal është në kërkim të një sulmuesi,... 

Fiorentina interesohet për Nanin

Skuadra e Fiorentinës është futur në garë për transferimin e mesfushorit të Manchester Unitedit, portugezit Nani, shkruan “Daily Mail”, të martën. Sipas gazetës, Fiorentina kërkon që gjatë janarit të huazojë Nanin deri në fund të këtij edicioni dhe pastaj të blejë kartonin e tij për 18 milionë euro. Nani ditë më parë ka deklaruar se nuk është i lumtur në “Old...