Home » Posts tagged with "Cristiano Ronaldo"

Ronaldo është mbret i botës, sërish

Cristiano Ronaldo është shpallur futbollisti më i mirë për vitin 2014 duke fituar kështu çmimin prestigjioz ‘FIFA Topi i Artë’. Superylli i Real Madridit ishte favoriti kryesor për t’u shpallur më i miri në botë, falë paraqitjeve mbresëlënëse me Los Blancos në vitin që lamë pas dhe ashtu ndodhi – ai u shpall më i miri. Makineria golashënuese i ndihmoi Realit që të triumfonte... 

Ancelotti i del në krah Ronaldos

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, thotë se Cristiano Ronaldo e meriton të fitojë “Topin e Artë” pas një viti fantastik me klubin në 2014-ën. “Cristiano pati një vit fantastik. Kam folur shumë herë për të. Ishte një sezon i mrekullueshëm, fituam Ligën e Kampionëve dhe ai shënoi 17 gola në të”, ka thënë Ancelotti. Edhe Ancelotti mund të fitojë një çmim në... 

Ancelotti: Ja gjendja e Ronaldos

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, ka këmbëngulur se Cristiano Ronaldo nuk ka lëndim në gju para ndeshjes ndaj Espanyolit në Bernabeu. Portugezi u pushua dhe nuk startoi në humbjen nga Atletico Madridi, kurse kjo ngriti mjaft dyshime për gjendjen fizike të lojtarit. Por, Ancelotti ka hedhur poshtë zërat se CR7 është i lënduar. “Ronaldo uk ka probleme me gjruin. Ronaldo është... 

Cristiano Ronaldo drejt kampionatit amerikan?

Duket se Cristiano Ronaldo ashtu sikurse Messi po planifikon të largohet nga klubi aktual. Sipas mediave spanjolle që citojnë agjentin e Ronaldos, Jorge Mendes, duket se e ardhmja e lojtarit është në Amerikë. Në biseda me miq, Mendes ka zbuluar se ka negociata me një klub të madh amerikan që do të bëjë një MEGA ofertë për Cristiano Ronaldon. Ai thuhet se po mendon për një largim... 

Bale shpreson të përmirësohet në 2015-tën

Gareth Bale ka lavdëruar sulmin e Real Madridit, me treshen që përbëhet nga ai, Cristiano Ronaldo dhe Karim Benzema dhe shpreson ata të përmirësohen edhe më shumë në këtë vit të ri. “Është një formacion i mahnitshëm që ne kemi këtu. Të treve na pëlqen të luajmë së bashku në sulm. Mendoj se ne punojmë vërtet mirë dhe e treguam këtë duke fituar të gjitha trofetë”. “Është... 

Treshja më e mirë ofensive

Meqenëse akoma nuk është zyrtarizuar skuadra më mirë e vitit (që do të ndodhë në ceremoninë e 12 janarit në Cyrih) kemi të drejtë të japim opinionet tona rreth lojtarëve më të mirë të fazës ofensive. Cristiano Ronaldo, Karim Benzema dhe Gareth Bale janë lojtarët e Real Madridit që patën një vit të suksesshëm dhe falë paraqitjeve dhe golave të tyre, skuadra e fitoi Kupën... 

Alex: CR7 ishte më i mirë se Messi në 2014

Qendërmbrojtësi i Milanit, Alex, iu është bashkuar njerëzve që thonë se Cristiano Ronaldo e meriton Topin e Artë më shumë se rivalët e tij. Portugezi pati një vit fantastik duke fituar me Los Blancos – Ligën e Kampionëve, Kupën e Mbretit, Superkupën e UEFA-s dhe Kupën e Botës për Klube. Ai konkurron me Lionel Messin e Barcelonës dhe Manuel Neuerin e Bayern Munichut për çmimin... 

Ronaldo merr një tjetër çmim për lojtarin e vitit

Cristiano Ronaldo ka rrëmbyer çmimin e lojtarit më të mirë të vitit në ceremoninë e ‘Globe Soccer Awards’ në Dubai. Portugezi pati një vit fantastik dhe ishte padyshim nga më të mirët në 2014. Golat e tij të shumtë i ndihmuan Realit që ta fitonte La Deciman dhe Kupën e Mbretit, kujton Telegrafi. Ronaldo është favorit që të shpallet futbollisti më i mirë në botë edhe në... 
Etiketat:

Ronaldo: Ancelotti është fantastik

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo e ka quajtur trajnerin e tij, Carlo Ancelotti si fantastik. Portugezi ka pranuar se viti 2014 ka qenë vit i shkëlqyer për klubin. “Bosi është njeriu më i rëndësishëm për gjithë këtë. Ai është trajner me rëndësi për të gjithë, një person shumë fantastik”. “Ne jemi të gjithë të ngazëllyer me të. Bashkë ne jemi sikur familje dhe... 

Ronaldo: Reali mund të fitojë gjithçka në vitin 2015

Sulmuesi portugez, Cristiano Ronaldo, beson se Real Madridi mund të fitojë gjithçka në vitin 2015, pas një edicioni të suksesshëm që patën këtë vit. “Ne kemi pasur disa momente të mahnitshme, si finalja e Copa del Rey, Liga e Kampionvë, Superkupën e UEFA-s dhe tani Kupën e Botës për Klube, të cilat ua dedikojmë të gjithë madrilenëve dhe të gjithë njerëzve të klubit, prej...