Home » Posts tagged with "Clarence Seedorf"

Milani e shkarkoi Seedorfin me e-mail

Njoftimin se është shkarkuar nga posti i trajnerit të Milanit, Clarence Seedorf e mori nëpërmjet postës elektronike. Gazzetta dello Sport raporton se strategu holandez nuk është aspak i kënaqur me mënyrën se si ka vepruar klubi italian. Ai madje ka vendosur të kërkojë kompensim për shkak të këtij veprimi të shefave rossonerë. Seedorf ka edhe dy vite kontratë me Milanin dhe është... 

Seedorf rinovon kontratën

Mesfushori i Milanit, Clarence Seedorf ka rinovuar edhe për një vit kontratën e tij me klubin nga San Siro, duke u dhënë kështu fund spekulimeve për të ardhmen e holandezit. Seedorf u bashkohet veteranëve të tjerë, Alessandro Nestas, Massimo Ambrosinit dhe Filippo Inzaghit të cilët kanë nënshkruar kontratat e reja, pasi luajtën rol të madh në fitimin e titullit të parë për Milanin... 

Seedorf i pakënaqur me trajtimin nga Milani

Clarence Seedorf thotë se sipas gjasave ai do të largohet nga Milani në fund të këtij sezoni. Corriere dello Sport shkruan se mesfushori është i zemëruar me mungesën e kontakteve nga zyrtarët e Milanit për biseda rreth një kontrate të re, pasi ata siguruan titullin gjatë të shtunës. “Nuk duhet t’i trajtoni ikonat kështu, ata duhet ta qartësojnë situatën. Unë nuk jam i lumtur... 

Seedorf i përqendruar te titulli

Mesfushori holandez Clarence Seedorf ka deklaruar se do të flasë për të ardhmen e tij vetëm pasi ta fitojë Milani titullin. Mediat kanë spekuluar se 35-vjeçari mund të kalojë te Corinthians në fund të sezonit pasi i skadon kontrata me Rossonerët, megjithatë vetë lojtari thotë se do të presë fundin e sezonit. “Kam qenë i qartë për të ardhmen time. Pasi të kemi Scudetton në... 

Seedorf: Kush thotë se derbi nuk është vendimtar, gënjen

Mesfushori i Milanit, Clarence Seedorf, thotë se derbi i vikendit kundër Interit do të jetë vendimtar në garën për Skudeton. Shumë lojtarë dhe drejtues klubesh kanë zvogëluar rëndësinë e ndeshjes, por holandezi ka një opinion tjetër. “Them se ndeshja kundër Interit do të jetë vendimtare në garën për titullin e Ligës. Ndeshja do të jetë jashtëzakonisht e rëndësishme psikologjikisht.... 

Seedorf kërkon të luajë kundër Tottenhamit

Clarence Seedorf thotë se ai me padurim pret të zgjidhet në 11-shen startuese të Milanit që do të përballet sonte me Tottenhamin në Ligën e Kampionëve. Spursat janë në avantazh 1-0 ndaj Rossonerëve në këtë ndeshje dhe holandezi do të bëjë gjithçka që mundet – nëse zgjidhet – që të kthejë rezultatin. “Do të japë gjithçka që kam nëse do të zgjidhem të luaj. Kam kualitetin... 

Milanit po i kthehen të lënduarit

Skuadra e Milanit të dielën do të luajë kundër Genoas në udhëtim. Trajneri Massimiliano Allegri ka marrë lajme të mira para kësaj ndeshje, ai do t’i ketë në dispozicion tre mesfushorët që munguan në ndeshjet e fundit. Gennaro Gattuso dhe Clarence Seedorf do të rikthehen nga lëndimet përkatëse, kurse holandezi Van Bomel do të rikthehet pas kartonit të kuq të marrë në ndeshjën... 

Seedorf: Duhet të mendojmë për ndeshjet e tjera

Mesfushori i Milanit, Clarence Seedorf, ka këmbëngulur se Rossonerët nuk kanë arsye për të qëndruar kokëulur pas disfatës së rëndë të pësuar nga Real Madridi në Bernabeu. “Nuk dua të flas për ndeshjen e të martës. Unë bëra një gabim në golin e parë, kur u hap muri për Ronaldon. Por, nuk duhet të mendojmë për këtë tani. Duhet të mendojmë për ndeshjen e radhës në... 

Messi i madh, por jo sa Maradona e Pele

Mesfushori i Milanit, Clarence Seedorf, ka thënë se asi i Barcelonës, Lionel Messi, është lojtar i madh, por jo sikurse legjendat Pele dhe Maradona. “Lojtari më i fortë sot? Messi. I të gjitha kohërave? Unë kam dy emra, me të cilët të gjithë pajtohen: Maradona dhe Pele”, theksoi Seedorf. Messi kohëve të fundit është përfshirë në një debat të gjerë se a është ai vërtet... 

Seedorf merr lavdata nga Ibrahimovic

Sulmuesi i Milanit, Zlatan Ibrahimovic, ka lavdëruar bashkë-lojtarin e tij Clarence Seedorf pas barazimit të Rossonerëve në Ligën e Kampionëve ndaj ekipit holandez Ajax. Seedorf ishte asistues në golin e Ibrahimovic, që solli barazimin rezultatit. “Një pikë na përshtatej. Ne duhej të merrnim tre pikë, por nuk ankohem për këtë. Golat e mi tregojnë se po ia dal mirë, po ashtu për...