Home » Posts tagged with "Christian Abbiati"

Abbiati: Kërkoj nga tifozët pak durim

Portieri i Milanit, Christian Abbiati, ka pranuar se do t’i marrë kohë Milanit që të përshtatet, pas disfatës prej 1-0 nga Sampdoria në shtëpi këtë fundjavë. “Unë kërkoj nga tifozët pak durim. Shumë kampionë janë larguar, por lojtarët e rinj janë të uritur për sukses. Tifozët e kanë kuptuar se ciklit të këtij klubi i ka ardhur fundi dhe një i ri sapo ka filluar”. “Ne... 

Abbiati: Vështirë ta mbrojmë titullin

Portieri i Milanit, Christian Abbiati është i brengosur se ekipi i tij mund të vuajë për të mbajtur titullin sezonin e ardhshëm. “Për ne do të jetë shumë e vështirë ta mbrojmë titullin, sa për të tjerët, është gjithnjë e vështirë të ripësëriten sukseset”. “Të gjitha ekipet tjera janë përforcuar, kështu që ne do të fillojmë në të njëjtin nivel. Ne duhet të fillojmë... 

Abbiati: Skudeto nuk është fituar ende

Christian Abbiati thotë se Milani ende duhet të punojë për të fituar titullin, pasi ata mposhtën rivalin e drejtpërdrejtë, Interin, në derbin e qytetit. “Kjo fitore sigurisht se nuk do të thotë se ne tashmë e kemi fituar Skudeton. Ishte një ndeshje e rëndësishme, dhe një derbi, por ka shtatë ndeshje deri në fund dhe shumë pikë ende për të fituar”. “Ne nuk duhet të dorëzohemi,... 

Abbiati i lënduar, nuk do të paraqitet ndaj Realit

Portieri titular i Milan, Christian Abbiati, nuk do të jetë në fushë në ndeshjen e sotme ndaj Real Madrid. Portieri ka probleme në kofshën e djathtë dhe do t’i lërë vendin mes shtyllave Marco Amelias, i cili do debutojë me Milanin pikërisht kundër ekipit spanjoll. Ndërkohë, Thiago Silva i dëmtuar ndaj Chievo-s është ende në dyshim. Galliani deklaroi ditën e djeshme se “vështirë... 

Abbiati lëndohet do të mungojë një muaj

Portieri i Milanit, Christian Abbiati, do të jetë për së paku një javë jashtë aksionit, njofton Milannews.it. 33 vjeçari thuhet të ketë pësuar një dëmtim në muskulin e këmbës së djathtë, ndërsa supozohet se ai do të mungojë për së paku një muaj. Marco Amelia pritet ta zëvëndësojë atë, por Abbiati nuk do ta ketë rastin të luajë në supersfida të tilla si Real Madrid... 

Galliani u ka dhënë fund spekulimeve

Adriano Galliani, zëvëndëspresident i skuadrës së Milanit, gjithmonë jep deklarata të prera. Ai spekulimeve të shumta që janë zhvilluar jo vetëm në mediat italiane, më në fund ia ndali hovin. Galliani u ka dhënë fund spekulimeve në lidhje me transferimet e Rossonerëve, duke thënë se as nuk do të vijnë, e as nuk do të largohen futbollistët nga skuadra kuqezi. “Tashmë e kam...