Home » Posts tagged with "Chelsea"

Terry: Do t’ia dalim edhe ndaj Stoke

Kapiteni i Chelseat, John Terry, është i bindur se ata mund t’i bëjnë ballë sfidës së sotme ndaj Stoke Cityt. Pavarësisht se është një udhëtim i vështirë, Terry beson se Blutë janë mjaft të fuqishëm për t’ia dalë. “Mbase nuk ka asnjë skuadër më të vështirë se Stoke në ndeshjet në udhëtim. Por ne po ia dalim mirë dhe është e rëndësishme të shkojmë në ndeshje... 
Etiketat: ,

Mourinho “lëvdata” për gjyqtarin para ndeshje ndaj Stoke

Menaxheri i Chelseat, Jose Mourinho, mezi pret sfidën e sotme në kampionat ndaj Stoke Cityt, duke shtuar se ai nuk e ka problem pasi beson se gjyqtari do ta kontrollojë ndeshjen. Ndeshja do të gjykohet nga Neil Swarbrik dhe Mourinho shpreson që ky i fundit nuk do të lejojë rivalët të jenë agresivë përtej kufijve të lojës, një gjë për të cilën Stoke njihet. “Më pëlqen [testi... 

Pellegrini: Chelsea do të rrëshqasë si Arsenali

Trajneri i Manchester Cityt, Manuel Pellegrini, ka paralajmëruar Chelsean se gara për titullin e Premier Ligës nuk ka përfunduar. “Qytetarët” janë tre pikë prapa londinezëve pas 16 ndeshjeve të zhvilluara këtë sezon, por analistët e futbollit në Angli kanë thënë se tashmë titulli është i Chelseat. Me këtë nuk është pajtuar Pellegrini, i cili ka thënë se Chelsea mund të... 

United dhe Chelsea në luftë për Pogban

Manchester United dhe Chelsea po luftojnë ashpër për firmën e sulmuesit të Juventusit, Paul Pogba. Daily Express raporton se lojtari dëshiron të largohet nga Juventusi gjatë verës së ardhshme, por për të bindur Juventusin duhet shumë punë. 90 milionë euro mund të shkojë transferi i lojtarit tek cili do klub anglez. Edhe në të kaluarën oferta rreth kësaj shume kanë bërë Arsenali... 

Liverpool-Chelsea, përballja gjysmëfinale

Liverpooli do të luajë kundër Chelseat në gjysmëfinale të Kupës së Ligës. Përballja e parë do të zhvillohet në Anfield, ndërsa ndeshja e kthimit në Stamford Bridge. Tottenhami do të jetë nikoqir i Sheffield United në White Hart Lane në sfidën e parë të gjysmëfinales tjetër, para se të udhëtojë në Bramall Lane për ndeshjen e kthimit. Ndeshjet e para do të zhvillohen më... 

Chelsea në gjysmëfinale të Kupës së Ligës

Chelsea ka kaluar në gjysmëfinale të Capital One Cup (Kupës së Ligës) pas fitores prej 3-1 kundër Derby Countyt në iPro Stadium. Pas një gabimi të mbrojtjes vendase, Chelsea kaloi në epërsi përmes Eden Hazard (23’). Rezultati u dyfishua nga gjuajtje e lirë fantastike e Filipe Luis (56’). Craig Bryson e ngushtoi rezultatin (71’), por përjashtimi i Jake Buxton me të kuq (78’),... 
Etiketat:

Fabregas konfirmon: Jam lojtar i Chelseat

Tashmë ish-mesfushori i Barcelonës, Cesc Fabregas, ka konfirmuar kalimin te gjiganti londinez, Chelsea.  Read More →
Etiketat: ,

Tifozët e Arsenalit e djegin fanellën e Fabregas

Lajmi për transferimin e Cesc Fabregas tek Chelsea i Mourinhos si duket i ka nervozuar shumë disa tifozë të Arsenalit, të cilët e kanë djegur një fanellë të vjetër të mesfushorit spanjoll. Shumë tifozë të Arsenalit ndihen të tradhtuar nga lojtari spanjoll. Në vitin 2011, Fabregas e shprehi dashurinë e madhe për Topçinjtë në momentin kur u konfirmua transferimi i tij tek Barcelona,... 
Etiketat: ,

Fabregas: Arsenali nuk më deshi, kështu që zgjodha Chelsean

Pasi kompletoi transferimin e tij tek Chelsea, Cesc Fabregas i falënderoi tifozët e tij katalunas për mbështetjen e tyre, si dhe shpjegoi arsyen përse iu bashkua Bluve të Londrës e jo ish-skuadrës së tij, Arsenalit. “Pikë së pari, dua t’i falënderoj të gjithë në Barcelonë, ku kalova tre vite të shkëlqyeshme. Ishte klubi im i fëmijërisë dhe unë do të ndihem gjithmonë krenar... 

David Luiz: Po, e dua Barcelonën

Ylli i Chelseat, Daviz Luid e ka pranuar se e dëshiron kalimin te Barcelona. Pasi u bashkua me përfaqësuesen braziliane, Luiz u ka thënë bashkëlojtarëve të tij se e dëshiron transferimin te Barcelona. Lajmi është publikuar nga mediat spanjolle sipas të cilave Luiz e ka konfirmuar dëshirën e tij për të luajtur me Barcelonën. Luiz ka biseduar me Neymar e Alves me të cilat ka shqyrtuar...