Home » Posts tagged with "Chelsea"

Chelsea, thjesht i pakapshëm

Chelsea e ka demonstruar fuqinë edhe një ditë pas Krishtlindjeve në “Boxing Day”, duke e mposhtur pa problem West Ham Unitedin në Stamford Bridge me rezultat 2-0. Chelea ishte dominant nga fillimi i takimit, ku në formacion sulmin e udhëhoqi askush tjetër pos Didier Drogbas. Në minutën e 31-të ishte John Terry ai që realizoi për 1-0 dhe epërsinë e Cityt. Në pjesën e dytë vazhdoi... 

E çuditshme: Chelsea të bëjë seksion këndimi në stadium

Chelsea është duke e shqyrtuar mundësinë e realizimit të një seksioni të veçantë këndiim në stadiumin Stamford Bridge.  Daily Mail shkruan se bosët e Chelseat janë takuar me tifozët në tentm për të përmirësuar atmosferën në stadium, me propozime që tashmë kanë ardhur për realizimin e seksioneve të veçanta këndimi me liderë që do t’i udhëheqnin ato. Chelsea dëshiron... 

Chelsea e ndjen presionin e Cityt

Mbrojtësi i Chelseat, Gary Cahill, ka pranuar se ai e ndjen presionin e një Manchster City që po përmirësohet shumë. Forma e mirë e Cityt ka vënë në presion të madh Chelsean që vazhdon kokë më kokë luftën për titull. “Ne e kemi ditur se është dashur të reagojmë pas asaj humbje dhe me Cityn që po luan aq mirë, rezultatet na duhen shumë”. “Eshtë fantastike që të jemi... 
Etiketat: ,

Mourinho: Bale e ka keq, La Liga s’është më e mira

Trajneri i Chelseat, Jose Mourinho, ka hedhur poshtë pohimet e Gareth Bale se La Liga është kampionati më i mirë në botë. “Bale e ka thënë këtë për shkak se ai është atje. Ju duhet që të pranoni atë që të hotë Bale, por unë po ashtu kam qenë atje”. “Unë e fitova La Ligan, unë e humba La Ligan, por edhe e fitova La Ligan, dhe natyrisht se e di diferencën mes La Ligas dhe... 

“E pamundshme” për Chelsean ta transferojë Messin

Menaxheri i Chelseat, Jose Mourinho, thotë se skuadra e tij nuk mund ta përballojë transferimin e Lionel Messit. Messi është lidhur me një largim nga Barcelona gjatë verës, me Blutë që përmenden si një destinacion i radhës për të. Por Mourinho thotë se kjo është e pamundshme. “Jo, nuk kemi shanse për këtë”, ka deklaruar Mouriho, transmeton Telegrafi. “Pasi për momentin ka... 

Mourinho nuk është i interesuar për kombëtaren portugeze

Menaxheri i Chelseat, Jose Mourinho, thotë se ai do ta refuzonte detyrën e trajnerit të Portugalisë, nëse ata do t’i bënin ftesë. “Ata u përpoqën të më angazhojnë shumë herë dhe ishte vetëm një herë që unë pranova angazhim të pjesshëm”, ka deklaruar ai për BT Sport, transmeton Telegrafi. “Doja në të njëjtën kohë të drejtoj klubin dhe ekipin kombëtar dhe në atë... 

Mourinho: Chelsea në krye me meritë

Jose Mourinho thotë se skuadra e tij ka qenë më e mira deri tash këtë sezon dhe për këtë arsye pushton kreun e Ligës Premier. Butë mbrëmë mposhtën Stoke Cityn me rezultat 2-0, por portugezi thotë se ata kanë edhe disa ndeshje tjera të vështira në periudhën e ngjeshur të fundvitit. “Ajo çfarë kemi bërë në të kaluarën nuk është e rëndësishme”, ka deklaruar Mouriho për... 

Chelsea ruan diferencën

Me rezultat 2-0, Chelsea ka regjistruar fitore në shtëpi të Stoke Cityt. Porsa filloi takimi në Britannia Stadium, ekipi mysafir arriti te goli i epërsisë. John Terry u gjet më së miri në zonë pas një harkimi nga këndi për t’i kaluar Blutë në avantazh (2’). Të zgjedhurit e Jose Mourinhos u treguan të mençur edhe në gjysmën e dytë duke mbrojtur portën e tyre dhe duke shënuar... 
Etiketat: ,

Hazard: Anglia është më e mira për futboll

Mesfushori i Chelseat, Eden Hazard, thotë se Liga Premier është liga më e mirë dhe më e vështirë në botë. Belgu është në sezonin e tretë me Blutë dhe raportohet se është gati për të nënshkruar kontratën e re që do ta bëjë atë lojtarin me pagën më të lartë në histori të klubit. “Anglia është shtet i futbollit. Kur isha në Lille, fansat ishin të zhurmshëm dhe arritëm... 

Fabregas: Barca është Messi dhe dhjetë të tjerët

Cesc Fabregas do të dëshironte që Lionel Messi t’i bashkohej Chelseat. Muajin e kaluar pati spekulime se argjentinasi mund të largohet nga Camp Nou, ndërsa mesfushorit spanjoll, i cili ka luajtur krahas tij te Barcelona, do t’i pëlqente ribashkimi me 27-vjeçarin. “Do të doja! Pse jo? Do të doja shumë që kjo të ndodhte. Jam pro kësaj”, ka theksuar Fabreas për Radio Marca, transmeton...