Home » Posts tagged with "Chelsea"

Chelsea si Barcelona, thotë Fabregas

Cesc Fabregas beson se skuadra e tij po luan në një stil të ngjashëm me skuadrën e Barcelonës, nën urdhërat e Jose Mourinhos. Fabregas, që u transferua në Stamford Bridge nga Barca për 38 milionë euro, beson se ka mësuar gjatë kohës që ka punuar në La Liga dhe tani po implementon një filozofi të ngjashme me atë që ka parë në Camp Nou, transmeton koha.net. “Mourinho përshtatet... 

Konfirmohet oferta e Chelseat për Kramaric

Drejtori sportiv i Rijekës, Ivan Mance, ka konfirmuar se klubi ka marrë ofertë nga Chelsea për shërbimet e Andrej Kramaric. Kemi raportuar më herët se futbollisti kroat është pranë kalimit në Stamford Bridge dhe se londinezët kanë gati 10 milionë euro për të. Dhe tash oferta e Bluve konfirmohet edhe nga klubi i 23-vjeçarit, njofton Telegrafi. “Mund të konfirmoj se zyra jonë ka... 

Chelsea dëshiron Icardin në janar

Chelsea është hedhur në kërkim të sulmuesit të Interit, Mauro Icardi, për afatin kalimtar të janarit. Daily Star shkruan se Blutë shpresojnë që interesimi i Interit në anësorin Mohamed Salah t’u ndihmojë atyre të nënshkruajnë me Icardin. Klubi londinez e ka përcjellë nga afër situatën e Icardit, i cili po krahasohet me superyllin e Real Madridit, Cristiano Ronaldo. Edhe Liverpooli... 
Etiketat: , ,

Reali ka gati €75m për Hazard

Real Madridi është duke përgatitur një ofertë në vlerë prej 75 milionë euro për yllin e Chelseat, Eden Hazardin. Trajneri Carlo Ancelotti pëlqen lojën e belgut dhe e dëshiron atë nën urdhrat e tij. Gazeta britanike Daily Star raporton se Mbretërit janë të gatshëm të ofrojnë 75 milionë euro për mesfushorin ofensiv. Hazard luan te Chelsea që nga viti 2012 kur u transferua nga Lille. Është... 
Etiketat: ,

Kramaric do të bëhet lojtar i Chelseat

Sulmuesi kroat, Andrej Kramaric, pritet të bëhet lojtar i Chelseat deri në fund të kësaj jave. Blutë kanë gati 10 milionë euro për futbollistin e Rijekës, mirëpo ata mund ta blejnë shumë më lirë, pasi lojtari ka kërkuar që të transferohet në Stamford Bridge. Klubi kroat do të fitojë vetëm një pjesë të shumës totale, ndërsa më shumë se gjysma do t’i shkojë ish-klubit... 

Mourinho: Terry do të rinovojë

Menaxheri i Chelseat, Jose Mouirnho, ka konfirmuar se veterani, John Terry, do ta rinovojë kontratën. Mbrojtësi pritet ta vazhdojë edhe për një vit marrëdhënien e tij me Chelsean, pas zërave të tifozëve se kapiteni legjendar duhet të rinovojë. “Nuk ka dyshie se ai do të marrë një kontratë tjetër”. “Unë e di këtë, ai e di këtë. Ne jemi në një klub, në një bord dhe ne... 

Milani e ka blerë Torresin

Chelsea ka konfirmuar se sulmuesi Fernando Torres është blerë nga Milani, ku ka qenë momentalisht i huazuar. Spanjolli kishte nënshkruar një kontratë dyvjeçare gjatë verës me Rossonerët, por e pati të vështirë të gjente formën e tij me ç’rast nisën shumë spekulime në lidhje me kalimin e tij te Atletico Madridi. Të dy skuadrat konfirmuan marrëveshjen për 30-vjeçarin duke treguar... 

City nuk lëshon pe, fiton bindshëm

Manchester City ka shënuar fitore bindëse në udhëtim te West Bromwich, duke ruajtur hapin me liderin e tabelës, Chelsean. Kampionët në fuqi të Ligës Premier e filluan ndeshjen me shumë intensitet, duke shënuar dy gola të hershëm në ndeshje, derisa mbyllën pjesën e parë me avnatazh 3-0. Ishte Fernando që hapi rezultatin pas vetëm dy minutash lojë, para se Yaya Toure të shënojë... 

Terry: Chelsea vështirë për t’u kapur

John Terry ka thënë se do të jetë shumë e vështirë për rivalët e titullit që të kapin Chelsean në krye të tabelës së Premier Ligës. Londinezët fituan me rezultat 2 me 0 ndaj West Hamit duke mbetur tre pikë përpara Manchester Cityt dhe dhjetë më shumë se United. “Tani jemi duke luajtur mirë, të gjithë mund ta shohin këtë dhe ne nëse vazhdojmë kështu atëherë do ta kenë... 
Etiketat: ,

Punë e kryer: Torres te Atletico, Cerci te Milani

Sulmuesi i Chelseat, Fernando Torres, do të kthehet te Atletico Madridi. AS raporton se Torres është shumë pranë kthimit te Atletico, pasi drejtori i klubit Angel Gil Marin ka arritur marrëveshje me Chelsean dhe Milanin në mbrëmjen e Krishtlindjeve. Torres do t’i bashkohet skuadrës së Atletico javën e ardhshme. Nga ana tjetër Alessio Cerci do të shkojë te Milani dhe do të jetë...