Home » Posts tagged with "Chelsea"

Kreu është i Chelseat

Chelsea ka regjistruar fitoren e pesëmbëdhjetë sezonale në Ligën Premier duke mposhtur Newcastle Unitedin me rezultat 2-0. Në takimin e zhvilluar në Stamford Bridge, nikoqirët nuk ishin mbresëlënës në pjesën e parë, mirëpo arritën të shënojnë një gol. Një goditje nga këndi e ekzekutuar shpejt, i gjeti mysafirët të papërgatitur. Ivanovic e pranoi topin dhe asistoi te Oscar,... 

Transferimi i Messit, ja çka thonë zyrtarët e Chelseat

Zëvëndëstrajneri te Chelseat, Stevne Holland, beson se është e pamundur që ekipi i tij të transferojë yllin e Barcelonës, Lionel Messin. E ardhmja e Messit ka qenë subjekt i spekulimeve pasi vet lojtari ka ndjekur Chelsean në rrjete sociale, teksa vet ekipi katalanas ka pasur tensione të brendshme dhe përplasje mes lojtarit dhe trajnerit Blaugran. Megjithatë është një prej drejtuesve... 

Chelsea, gjashtë vjet kontratë për Messin?

Tashmë mediat angleze po dalin me konkludime mbi transferimin e Lionel Messit te Barcelona. Daily Star shkruan se Messi do të nënshkruajë një marrëveshje 6 vjeçare. Blute duan që të paguajnë 250 milionë euro klauzolë dhe që të përmbushin kërkesat e tij për pagë. Messi ka ndjekur Chelsean në Instagram duke nxitur një numër të madh të polemikave rreth të ardhmes së tij. Ditë... 

Chelsea në negociata me babain e Messit

Chelsea ka hyrë në negociata me babain e Lionel Messit për të shtyrë përpara idenë e transferimit të tij në Stamfrod Bridge. Rac 1 raporton se Chelsea ka pasur disa telefonata me babain e Leos, Jorge Messin. Në këtë telefonatë është folur për pagën e argjentinasit e cila do besohet se do të jetë rreth 25 milionë euro në vit. Ka pasur edhe tjera raportime që Chelsea është i gatshëm... 
Etiketat: ,

Ancelotti: Keni kujdes nga Torres

Ai ka qenë i dështuar te Chelsea dhe te Milani, mirëpo Carlo Ancelotti ka paralajmëruar për rrezikun që mund të paraqesë Fernando Torres në ndeshjen e Kupës së Mbretit ndërmjet dy rivalëve madrilenë. Të mërkurën mbrëma, Real Madridi dhe Atletico Madridi do të zhvillojnë ndeshjen e parë të të tetës së finales dhe sulmuesi i kthyer në Vicente Calderon do të jetë startues. Rreth... 

Ja si ia bëri Messi ‘Follow’ Chelseat

Lajmi kryesor i ditëve të fundit mbetet padyshim e ardhmja e Lionel Messit, e cila është vënë në dyshim që nga dita e djeshme, për shkak se argjentinasi e ka ndjekur Chelsean në Instagram. Lojtari, i cili e ka fituar plot katër herë Topin e Artë, qysh dje ka filluar të lidhet me një transferim te skuadra e Chelseat, pasi raportohet se marrëdhëniet mes tij dhe Luis Enriques nuk janë... 

Messi “ndjek” Chelsean në Instagram!

Lajmet për shkarkimit të Andoni Zubizarretas dhe dorëheqjes së Carles Puyolit, pasohen me një informacion interesant – Lionel Messi ia ka bërë “ndjek” në Instagram, Chelseat, Thibaut Courtois dhe Filipe Luisit. Një veprim i tillë ka bërë bujë në mediat spanjolle, pasi ditë më parë radio COPE raportoi për një distancim të argjentinasit me trajnerin Luis Enrique. Pamundësia... 
Etiketat: ,

Edhe Chelsea në raundin tjetër të FA Cup

Chelsea nuk ka pasur problem kundër Watfordit (3-0), edhe pse në pjesën e parë nuk arriti të shënojë asnjë gol. Ndeshja e vlefshme për Kupën FA u zhvillua në Stamford Bridge dhe Blutë dolën triumfues (3-0). Willian (58’), Loic Remy (70’) dhe Kurt Zouma (73’) ishin golashënuesit e ekipit të Jose Mourinhos. Me këtë fitore, Chelsea i bashkohet Manchester Unitedit dhe Manchester... 
Etiketat: ,

Mourinho: Hazard nuk dëshiron të largohet

Trajneri i Chelseat, Jose Mourinho, ka deklaruar se ylli i tij, Eden Hazard, nuk dëshiron të largohet nga klubi. Hazard ka thënë disa herë se nuk i pëlqen Liga Premier sepse nuk po mbrohet nga gjyqtarët, por Mourinho siguron se ai nuk largohet. “Mendoj se atij i pëlqen këtu, unë mendoj kështu”. “Mendoj dhe shpresoj se do të qëndrojë”, u shpreh Mourinho.  Read More →
Etiketat: ,

Pochettino: Mourinho më i miri në botë

Menaxheri i Tottenhamit, Mauricio Pochettino, është krenar pasi ka mposhtur Chelsean e Jose Mourinhos. Ishte vetëm hera e dytë që Mourinho ka pësuar pesë gola dhe është hera e parë që Pochettino ia ka dalë më mirë se portugezi. “Ishte hera e parë pas shumë ndeshjesh në Angli dhe Spanjë”, ka thënë ish-trajneri i Espanyol dhe Southampton, transmeton Telegrafi. “Për mua, Mourinho...