Home » Posts tagged with "Cezena"

Bogdani, “bomberi” i tretë në Serinë A

Edhe pse Çezena po vuan në vendin e parafundit të klasifikimit në Serinë A, duke rrezikuar seriozisht rënien një kategori më poshtë, Erjon Bogdani është ndër të paktët që ka treguar gjëra pozitive në këtë sezon. Me lojën në ndihmë të skuadrës, ai cilësohet më tepër si një lojtar që punon për shokët dhe nuk shënon mjaftueshëm, duke u sakrifikuar më shumë nga sa duhet... 

Bogdani, pas Young Boys kërkohet edhe nga Lece

Nëse fillimisht u cilësua vetëm si një prej spekulimeve të shumta të merkatos, tashmë duket se Çezena po mendon seriozisht të shesë Erjon Bogdanin. Shqiptari është sulmuesi më i mirë i skuadrës që lufton për mbijetesë në Serinë A, por ai duket se po vuan konkurrencën e Budan. Duke vlerësuar edhe moshën 33-vjeçare të kuqeziut, Çezena synon të shfrytëzojë faktin që “Er-Bomber”... 

Milan, Real e Chelsea startojnë garën europiane

Pasi ka kaluar një fundjavë të dështuar në kampionat ku u mund 2-0 nga Cezena, Milani fillon sot në mbrëmje aventurën europiane të Champions League, ku përballë do të ketë francezët e Auxerre-it. Trajneri i Milanit, Alegri është shprehur optimist për këtë takim duke kërkuar me cdo kusht të harrojë humbjen në kampionat edhe pse vlerëson francezët për paraqitjen që kanë bërë... 

Roma barazon me Cezenën

Ka filluar edhe kampionati italian për sezonin 2010-2011. Roma është ndalur në këtë javë të parë nga Cezena në “Olimpico” në një barazim pa gola 0-0. Eshtë këmbëngulëse skuadra e Ranierit e cila kërkon golin në cdo mënyrë, por nuk mbetet më pas Cezena e Erjon Bogdanit e cila edhe pse në transfertë guxonte jo vetëm të mbrohej por edhe të tentonte golin me sulmuesin shqiptar....