Home » Posts tagged with "Cesc Fabregas"

Chelsea si Barcelona, thotë Fabregas

Cesc Fabregas beson se skuadra e tij po luan në një stil të ngjashëm me skuadrën e Barcelonës, nën urdhërat e Jose Mourinhos. Fabregas, që u transferua në Stamford Bridge nga Barca për 38 milionë euro, beson se ka mësuar gjatë kohës që ka punuar në La Liga dhe tani po implementon një filozofi të ngjashme me atë që ka parë në Camp Nou, transmeton koha.net. “Mourinho përshtatet... 

Fabregas: Barca është Messi dhe dhjetë të tjerët

Cesc Fabregas do të dëshironte që Lionel Messi t’i bashkohej Chelseat. Muajin e kaluar pati spekulime se argjentinasi mund të largohet nga Camp Nou, ndërsa mesfushorit spanjoll, i cili ka luajtur krahas tij te Barcelona, do t’i pëlqente ribashkimi me 27-vjeçarin. “Do të doja! Pse jo? Do të doja shumë që kjo të ndodhte. Jam pro kësaj”, ka theksuar Fabreas për Radio Marca, transmeton... 

Fabregas konfirmon: Jam lojtar i Chelseat

Tashmë ish-mesfushori i Barcelonës, Cesc Fabregas, ka konfirmuar kalimin te gjiganti londinez, Chelsea.  Read More →
Etiketat: ,

Tifozët e Arsenalit e djegin fanellën e Fabregas

Lajmi për transferimin e Cesc Fabregas tek Chelsea i Mourinhos si duket i ka nervozuar shumë disa tifozë të Arsenalit, të cilët e kanë djegur një fanellë të vjetër të mesfushorit spanjoll. Shumë tifozë të Arsenalit ndihen të tradhtuar nga lojtari spanjoll. Në vitin 2011, Fabregas e shprehi dashurinë e madhe për Topçinjtë në momentin kur u konfirmua transferimi i tij tek Barcelona,... 
Etiketat: ,

Fabregas: Arsenali nuk më deshi, kështu që zgjodha Chelsean

Pasi kompletoi transferimin e tij tek Chelsea, Cesc Fabregas i falënderoi tifozët e tij katalunas për mbështetjen e tyre, si dhe shpjegoi arsyen përse iu bashkua Bluve të Londrës e jo ish-skuadrës së tij, Arsenalit. “Pikë së pari, dua t’i falënderoj të gjithë në Barcelonë, ku kalova tre vite të shkëlqyeshme. Ishte klubi im i fëmijërisë dhe unë do të ndihem gjithmonë krenar... 

Cesc Fabregas: Alexis do të bëhet superyll

Fabregas e ka mbështetur Alexis Sanchez të arrijë sukses të madh te Barcelona.Kiliani tash është duke treguar formën e tij më të mirë te Barcelona, pas një fillimi jo aq të mirë të sezonit. “Mendoj se Alexis ka gjithçka për t’u bërë një yll i madh te Barcelona dhe në botën e futbollit. Ai është një djalosh i mirë dhe një mik i mirë i imi”, ka thënë Cesc.  Read More →
Etiketat:

Cesc Fabregas: Nuk është Ronaldo vs Barcelona

Mesfushori spanjoll, Cesc Fabregas, ka thënë se ndeshja gjysmëfinale e Euro 2012 që zhvillohet sonte mbrëma nuk është një sfidë mes Barcelonës dhe Cristiano Ronaldos. “Ndeshja e sotme nuk është një ndeshje mes Ronaldos dhe Barcelonës. Kjo nuk është në mendjen tonë. Ne e dimë mirë se do të jetë ndeshje mes Spanjës dhe Portugalisë. Ne të gjithë duam të jemi më të mirët... 

Barcelona, 65 milionë euro për Fabregasin dhe Nasrin

Kampioni i Evropës, Barcelona është duke bërë gati një ofertë të re për dyshen e Arsenalit, Cesc Fabregas dhe Samir Nasrin. Katalonasit ka kohë që dëshirojnë ta shohin Fabregasin në “Kamp Nou”, por të gjitha përpjekjet e tyre deri tash kanë dështuar. Skuadra e Pep Guardiolës, nuk e ka në plan të heq dorë nga kapiteni i “topçinjve”, por kësaj radhe “Blaugranët”,... 

Arsenali përgatitet ta shesë Fabregasin

Një burim pranë Arsenalit ka thënë për BBC Sport se Topçinjtë po përgatiten t’ia shesin Barcelonës kapitenin Cesc Fabregas. Vitet e fundit mesfushori spanjoll vazhdimisht është lidhur me një kthim te Blaugranët, ndërsa së fundmi është spekuluar se Arsenali ka refuzuar një ofertë prej 27 milionë funtesh të bërë nga kampioni i Evropës për klube. Tani thuhet se skuadra londineze... 

Barca rrezikon ta humbë Cesc

Barcelona është duke rrezikuar seriozisht që ta humbasë Cesc Fabregasin te ndonjë ekip tjetër gjatë verës, nëse nuk ia përmbush kërkesat Arsenalit. Telegraph shkruan se pasi Arsenali refuzoi ofertën prej 30 milionë eurosh për Cesc, janë Chelsea dhe Manchester City të gatshëm për të intervenuar. Arsenali nuk dëshiron të dëgjojë për shuma nën 50 milionë euro dhe për këtë...