Home » Posts tagged with "Cassano"

Moratti: Guarin është shumë i fortë

Massimo Moratti duket i kënaqur dhe i pëlqen çdo ditë e më shumë Interi i ri që po lind. Në dalje të mbledhjes së aksionistëve, ku u diskutua buxheti i klubit, Moratti nuk nguron të lavdërojë lojtarët që duket se i kanë rikthyer buzëqeshjen numrit 1 të Interit. “Cassano luajti mirë ndaj Pescaras, më pëlqeu shumë, u tregua inteligjent duke i shërbyer skuadrës, si në asist... 

Formacionet e mundshme, Milan- Totanham

Skuadra e Milan-it, do të startojë në ndeshjen e sontme të Champions Ligës me mungesa , por me synimin ta mposht Totanhamin. Në formacionin startues nuk do të jenë të lënduarit, Pirlo dhe Ambrosini, si dhe Van Bommel, Cassano dhe Emanuelson të cilët nuk kanë të drejt të luajn. Ndërsa në radhët e Totanham problemi kryesor është i lënduari Gareth Bale që ka mundësi edhe të aktivizohet... 

Cassano: Nuk jam Maradona

Lojtari i Sampdorias, Antonio Cassano, ka dëshirë të madhe të kompensojë kohën e humbur në ekipin kombëtar të Italisë. Cassano ka pranuar se nuk ishte tek “azurët” gjatë katër vjetëve të kaluar vetëm për shkak të gabimeve të tij, por pasi këtë mundësi ia dha Cesare Prandeli, nuk dëshiron ta lëshojë këtë rast. “Dikur kam menduar vetëm si të shënojë gol, ndërsa...