Home » Posts tagged with "Carlos Tevez"

Tevez thotë se nuk qëndron te Juve pas vitit 2016

Carlos Tevez ka treguar se nuk e ka në plan të zgjasë kontratën me Juventusin. Argjentinasi, i cili ka shpërthyer që prej ardhjes së tij te kampioni italian, është golashënuesi më i mirë i ligës sivjet. “Dua ta respektoj kontratën time deri në vitin 2016. Ky është plani im”. “Nuk dua ta vazhdoj, kjo është si ndihem momentalisht”, ka thënë Tevez për reporterët në Buenos... 
Etiketat: ,

Allegri pranon se po kërkon mesfushor

Skuadra e Juventusit është në kërkim të një mesfushori organizator, i cili do të luajë pas dyshes sulmuese Carlos Tevez e Fernando Llorente. Lajmi është bërë i ditur të premten nga trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri. “Një organizator do të ishte shumë i mirëseardhur gjatë afatit të janarit. Jemi duke i shikuar të gjitha opsionet dhe besoj se do të bëjmë një lëvizje... 

Juve u rikthehet fitoreve

Juventusi do t’i japë fund vitit 2014 si lider i tabelës, pasi Bianconerët shënuan fitore 3-1 në ndeshjen e javës së 16-të në Serie A ndaj Cagliarit. Skuadra e trajnerit Massimilliano Allegri kishte shënuar tre barazime në tre ndeshjet e fundit, por ata u treguan të fuqishëm në takimin e sotëm ndaj ekipit të Zdenek Zeman, për të rikthyer epërsinë prej katër pikësh ndaj Romës. Ndeshja... 

Carlos Tevez: Juventus është shumë i fortë

Sulmuesi argjentinas, Carlos Tevez, e quan fantastike jetën në Torino te skuadra e Juventusit që pas transferimit nga Manchester City gjatë verës. Në 24 ndeshje me fanellën bardhezi, sulmuesi 29-vjeçari ka arritur të shënojë 12 herë, duke e fituar kështu plotësisht me meritë vendin në 11-shen titullare të Antonio Contes. “Ndihem shumë i lumtur në Torino. Tani është e rëndësishme... 
Etiketat:

Tevez: Po mundohem te ndihmoj Balotellin

Carlos Tevez ka zbuluar se eshte perpjekur disa here te ndihmoje shokun e tij te repartit te sulmit, Mario Balotellin, i cili eshte kthyer ne nje personazh problematik per Manchester Cityn. Edhe argjentinasi ka pasur perplasje me trajnerin Mancini, por duket se italiani i ri ia ka kaluar shume shpejt, pasi perballja e tij me teknikun e skuadres angleze ishte edhe fizike, sic ndodhi ne stervitjen e... 
Etiketat:

Mancini: Tentuam shkëmbimin Tevez-Eto’o

Roberto Mancini ka zbuluar se Manchester City ka tentuar shkëmbimin e Carlos Tevez me sulmuesin e Interit, Samuel Eto’o. “Natyrisht, Tevez do të qëndrojë, ai është lojtar fantastik”. “Kishte fjalë për shkëmbim me Eto’on, por Interi nuk ka dashur ta shesë”, u shpreh Mancini.    Read More →

Bayern kërkon Tevezin

Sipas medieve gjermane, Bayern Munich ka filluar gjahun që në stadiumin Allianz Arena ta transferojë sulmuesin e Manchester Cityt, Carlos Tevez. Mediat gjermane raportojnë se gjiganti gjerman i ka ofruar klubit nga Premierliga 50 milionë euro për dyshen Tevez – Jerome Boateng. Reprezentue si argjentinas kohë më parë ka thënë se në qytetin e Manchesterit çdo gjë është monotone. Kështu... 

Zanetti: Tevez dëshiron të largohet nga City

Kapiteni i Interit, Javier Zanetti, ka deklaruar se sulmuesi argjentinas, Carlos Tevez, dëshiron të largohet nga Manchester City. “Unë kam biseduar me Tevez dhe ai më ka thënë se dëshiron të largohet nga Manchester City, por se e ardhmja e tij është e pavendosur”. “Mendoj se ata janë duke marrë vendimet. Por, ai është kampion dhe do të luante mirë për secilin klub”, theksoi... 

Tevez: Pronari më tha se mund të largohem

Sulmuesi i Manchester Cityt, Carlos Tevez, ka deklaruar se pronari i Manchester Cityt, Sheikh Al Mansour i ka thënë se ai mund të largohet nëse dëshiron. “Mansour më transferoi, ai dëshiron të më mbajë, por në të njëjtën kohë, ai më ka thënë se mund të bëj çfarë dua unë për të qenë i lumtur. Ai më ka thënë: ‘Nëse dëshiron të largohesh, mund të shkosh’. Varet nga... 

Interi shet yjet për Fabregas dhe Sanchez

Interi është duke shqyrtuar mundësinë e një revolucioni gjatë verës dhe këtë Nerazzurët pritet ta bëjnë me politikën e tyre të njohur – njëherë të shiten yjet, e më pas të transferohen yje tejra. Sportmediaset shkruan se Interi dëshiron të shesë Wesley Sneijder, Maicon dhe Thiago Motta, për të transferuar Cesc Fabregas, Alexis Sanchez, Carlos Tevez dhe Ever Banega. Interi...