Home » Posts tagged with "Carlo Ancelotti"

Ancelotti i del në krah Ronaldos

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, thotë se Cristiano Ronaldo e meriton të fitojë “Topin e Artë” pas një viti fantastik me klubin në 2014-ën. “Cristiano pati një vit fantastik. Kam folur shumë herë për të. Ishte një sezon i mrekullueshëm, fituam Ligën e Kampionëve dhe ai shënoi 17 gola në të”, ka thënë Ancelotti. Edhe Ancelotti mund të fitojë një çmim në... 

Ancelotti: Ja gjendja e Ronaldos

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, ka këmbëngulur se Cristiano Ronaldo nuk ka lëndim në gju para ndeshjes ndaj Espanyolit në Bernabeu. Portugezi u pushua dhe nuk startoi në humbjen nga Atletico Madridi, kurse kjo ngriti mjaft dyshime për gjendjen fizike të lojtarit. Por, Ancelotti ka hedhur poshtë zërat se CR7 është i lënduar. “Ronaldo uk ka probleme me gjruin. Ronaldo është... 

Casillas: Ancelotti më i mirë se Mourinho

Portieri i Real Madridit, Iker Casillas, mendon se Carlo Ancelotti është një trajner më i mirë se Jose Mourinho. Casillas pati raporte jo të mira me portugezin kur ai ishte në drejtim të Los Blancos nga viti 2010 deri në vitin 2013. Megjithatë, spanjolli thotë se ai nuk e ka problem të shkundë duart me Mourinhon, nëse ata takohen në të ardhmen. “Ancelotti është më i mirë se... 

Ancelotti mbron Balen: Nuk është vetjak

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, e ka mbrojtur Gareth Balen pasi ky i fundit është kritikuar për performancën e tij në humbjen 2-1 nga Valencia në Mestalla. Ai u akuzua për egoizëm pasi në një rast ideal për Benzeman, nuk ia pasoi topin francezit por zgjodhi të gjuajë vet. Sidoqoftë, Ancelotti potencoi se uelsiani ka marrë vendim të drejtë kur ka vendosur të gjuajë vet... 

Reali nuk e meritoi humbjen, deklaron Ancelotti

Carlo Ancelotti thotë se Real Madridi luajti mjaft mirë ndaj Valencias dhe meritoi së paku një barazim. Shkodran Mustafi me shokë ndërprenë rekordin në 22 fitore radhazi për Los Blancos duke fituar me rezultat 2-1 në Mestalla. “Zhvilluam një ndeshje të mirë dhe nuk merituam të humbnim. Mirëpo, në futboll gjithçka mund të ndodhë”. “Është një humbje që duhej ta pësonim,... 

Ancelotti e dëshiron Ligën e Kampionëve edhe në 2015-tën

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti thotë se skuadra e tij mund ta fitojë titullin e Ligës së Kampionëve për të dytën vit radhazi. Los Blancos e mbyllën vitin 2014 me një disfatë 4-2 ndaj Milanit, por ky rezultat nuk e zbeh aspak formën e tyre në fund të vitit që kaloi. Fitorja ndaj San Lorenzo në finalen e Kupës Botërore të Klubeve ia solli Realit edhe titullin e katërt të... 

La Decima, Reali dhe klubet e suksesshme

Real Madridi gjatë vitit 2014 realizoi objektivin e shumëpritur – fitimin e trofeut të dhjetë në Ligën e Kampionëve, të ashtuquajturin La Decima. Të zgjedhurit e Carlo Ancelottit ishin bindës që në fazën grupore duke realizuar pesë fitore dhe vetëm një barazim. Në fazën e eliminimit direkt, viktima të Los Blancos ishin gjermanët. Schalke (të tetën e finales), Borussia Dortmund... 

Ancelotti është trajneri i vitit

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, është shpallur trajneri më i mirë i vitit 2014 në ceremoninë e ‘Globe Soccer Awards’ në Dubai. Në sezonin e tij të parë në Santiago Bernabeu, strategu italian i drejtoi Mbretërit në triumfin e Ligës së Kampionëve dhe Kupës së Mbretit. “Jeta është e lehtë, sepse kemi shumë lojtarë të shkëlqyer dhe një staf të mrekullueshëm... 

Ancelotti: Viti 2014, viti i madrilenëve

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, ka deklaruar se viti që po lëmë pas ka qenë qartë viti i madrilenëve. Ancelotti ka pranuar se fitorja e Ligës së Kampionëve erdhi me motivim të jashtëzakonshem nga brenda klubit. “Si gjithmonë për Krishtlindje, këto ditë janë të qeta. Wshtë koha kur ne kemi qejf që të jemi përkrah familjeve tona dhe atyre që ne duam. Ka qenë vit fantastik.... 

Ancelotti: Reali i motivuar në prag të vitit 2015

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti thotë se viti 2014 ishte një vit i madh për klubin dhe për të. “Falë mundit dhe punës ne arritëm diçka të rëndësishme. Kjo na jep neve dëshirë në prag të vitit 2015. Në 2014 filloi një cikël që mund të jetë i rëndësishëm për të ardhmen e Real Madridit”. “Isha i lumtur pasi e fituam La Deciman, pasi ne e arritëm këtë pas një...