Home » Posts tagged with "Cagliari"

Juve u rikthehet fitoreve

Juventusi do t’i japë fund vitit 2014 si lider i tabelës, pasi Bianconerët shënuan fitore 3-1 në ndeshjen e javës së 16-të në Serie A ndaj Cagliarit. Skuadra e trajnerit Massimilliano Allegri kishte shënuar tre barazime në tre ndeshjet e fundit, por ata u treguan të fuqishëm në takimin e sotëm ndaj ekipit të Zdenek Zeman, për të rikthyer epërsinë prej katër pikësh ndaj Romës. Ndeshja... 

Juve u rikthehet fitoreve

Juventusi do t’i japë fund vitit 2014 si lider i tabelës, pasi Bianconerët shënuan fitore 3-1 në ndeshjen e javës së 16-të në Serie A ndaj Cagliarit. Skuadra e trajnerit Massimilliano Allegri kishte shënuar tre barazime në tre ndeshjet e fundit, por ata u treguan të fuqishëm në takimin e sotëm ndaj ekipit të Zdenek Zeman, për të rikthyer epërsinë prej katër pikësh ndaj Romës. Ndeshja... 
Etiketat: , ,

Allegri kërkon tri pikë ndaj Cagliarit

Juventusi kërkon të harrojë tre barazimet në tre ndeshjet e fundit në kampionat dhe në Ligën e Kampionëve, duke shënuar fitore sot ndaj Cagliarit. Massimiliano Allegri e di shumë mirë që për të synuar titullin kampion, bardhezinjtë nuk duhet të humbin më pikë sidomos ndaj skuadrave të vogla. Kështu Allegri ka porositur lojtarët e tij ta marrim më seriozisht ndeshjen e sotme ndaj... 

Kasami i pëlqen Cagliarit

Presidenti i Cagliarit, Massimo Cellino ka konfirmuar interesimin e klubit të tij për mesfushorin e Palermos, Pajtim Kasami. 19-vjeçari nuk kishte hapësirë të mjaftueshme në skuadrën siciliane sezonin e kaluar dhe pritet të largohet gjatë afatit kalimtar të verës. Cagliari është njëri prej klubeve që është shprehur publikisht i interesuar për shërbimet e tij. “Kam marrëdhënie... 

Pato mund të rikthehet ndaj Cagliarit

Sulmuesi i Milanit, Alexandre Pato, ka deklaruar se shpreson të jetë në dispozicion të skuadrës në ndeshjen e 6 janarit kundër Cagliarit. Braziliani aktualisht është në Dubai me ekipin e Milanit, mirëpo ai nuk ka luajtur në një ndeshje zyrtare që pas lëndimit në ndeshjen kundër Palermos në muajin nëntor. “Dëshiroj të stërvitem mirë, ashtu që të jem i gatshëm për t’u kthyer... 

Milani interesohet për Fabianon dhe Santa Cruz

Milani e ka zhvendosur fokusin te sulmuesit Luis Fabiano dhe Roque Santa Cruz, pas deklarimeve të zyrtarëve të Cagliarit se Alessandro Matri nuk është në shitje. Milani së pari ishte vënë në kërkim të Matrit, për të forcuar skuadrën pas lëndimit të Inzaghit, mirëpo tashmë Luis Fabiano dhe Santa Cruz janë shndërruar në caqe atraktive për Milanin, pasi që të dy të lartpërmendurit... 

Dy ndeshje moslojë për Burdisson

Mbrojtësi i Romës, Nicolas Burdisso, do të mungojë në dy ndeshjet e radhës në Serie A për shkak të ndërhyrjes në Daniele Contin. Burdisso u ndëshkua me karton të kuq, në ndeshjen të cilën Giallorossët e humbën me rezultat 1-5 nga Cagliari, ndërsa ‘viktima’ e tij u dërgua në spital për mjekim. La Repubblica njofton se kjo ndërhyrje do ta pengojë argjentinasin që të luajë... 

Xhemajli me Parmën nuk arritën ta ndalin Juventusin

Roma deri në minutën e 90-të ka udhëhequr me rezultat 2:0, më pas Cagliari barazoi shifrat 2:2. Fiorentina bënë kërdinë, duke e mundur 5:1 Sienën, ndërsa Interi kthehet me fitore. Futbollistët e Parmës i hyrën ndeshjes me optimizëm të madh se do ta mposhtin Juventusin, që kohët e fundit ka pasur krizë të rezultateve. Parma nuk ishin të zotët që ta fitojnë këtë sfidë mjaft... 
Etiketat: , ,