Home » Posts tagged with "Bylbyl Sokoli"

Bylbyl Sokoli merr drejtimin e Renovës

Trajneri më i suksesshëm kosovar në vitet e fundit, Bylbyl Sokoli është rikthyer sërish në futbollin e Maqedonisë, pasi të mërkurën ka arritur marrëveshje me skuadrën shqiptare, Renova nga Xhepçishti që ta drejtojë deri në fund të këtij edicioni. Sokoli edhe më herët ka drejtuar këtë skuadër, kur madje e udhëhoqi edhe në kualifikimet për Kupën e UEFA-s. Sokoli në postin... 

Rivaliteti i derbit të ri

Një derbi i ri, kështu mund të vlerësohet përballja Hysi – Trepça, e cila ka dhënë shkëlqimin e vet me tri përballjet e kampionatit të kaluar, kur lojtarët e të dy skuadrave kanë ditur të japin kualitete. Të dielën këto dy skuadra do të kenë rundin e radhës, kur do të luajnë në stadiumin e Hysit në Merdarë. Hysi i mobilizuar si asnjëherë më parë synon fitoren dhe të... 

Vlerësimet e Sokolit

Bylbyl Sokoli, trajner Përderisa në ndeshjet e fazës së parë pati plotë befasi, në ato të fazës së dytë, nuk regjistruam asnjë të tillë. Eliminimi i kombëtareve që drejtohen nga përzgjedhësit tani më të dëshmuar si Capello, Erikson, Hitcfild e Rehagel është si karakteristikë e këtij botërori. Besoj se deri në fund nderin e evropianëve do ta mbrojnë Gjermania e Holanda e... 
Etiketat:

Sokoli: Nuk shkova në Hys për kushte më të mira

Bylbyl Sokoli për një vjet do ta udhëheq skuadrën e futbollit Hysi nga Podujeva. Sokoli ka strategji që të ndërtojë lojë sa më efektive në skuadrën e Hysit. Po cilat janë arsyet që shkojë në Hys, ishin kushtet më të mira apo vetë dëshira e tij? “Marrëveshja ka qenë e dyanshme dhe ajo ishte vendimtare që vendosa të shkojë në KF Hysi. Sa i përket KEK-ut kam kaluar çastet... 

Bylbyl Sokoli tash e tutje do të jetë kryetrajner i Hysit

Bylbyl Sokoli, kryetrajner i mirënjohur tash e tutje do të jetë kryetrajner i Hysit nga Podujeva, anëtar i Superligës së Kosovës. Sokoli deri dje ka qenë trajner i skuadrës së KEK-ut, i cili me punën e tij të palodhshme bëri që skuadra e KEK-ut tashmë të jetë në vendin e dytë në elitën e futbollit me 41 dhe tri pikë më pak se i pari, Trepça. Sokoli me Hysin pritet të dëshmojnë... 

KEK-u me mungesa drejt Gjakovës

Kryetrajneri i KF KEK-ut, Bylbyl Sokoli do të ketë mjaft vështirë që ta komponojë përbërjen e parë, pasi që tre futbollistë i mungojnë për kupë në ndeshjen kundër Vëllaznimit. “Në Gjakovë kundër Vëllaznimit shkojmë pa tre futbollistë standard, Valon Bajramin, Mensur Simnicën e Kastriot Rexhën. Këta futbollistë janë të lënduar, por me gjithë mungesën e tyre do të...