Home » Posts tagged with "Brendan Rodgers"

Rodgers, fjalë të mëdha për Gerrard

Brendan Rodgers ka lavdëruar Steven Gerrard duke thënë se fjala “legjendë” është pak për të, pasi kapiteni i Liverpoolit zbuloi se do të largohet nga klubi në fund të sezonit. “Është një detyrë po thuajse e pamundshme të gjesh fjalët për të përmbledhur Steven Gerrard dhe rëndësinë e tij për Liverpoolin. Kjo është një periudhë e re ku fjala ‘legjendë’ është e... 

Rodgers: Sterling, katalizatori i Liverpoolit

Menaxheri i Liverpoolit, Brendan Rodgers, ka thënë se Raheem Sterling është lojtari më i rëndësishëm i ekipit. “Mendoj se ka lojtarë që janë golashënues të lindur të lindur për të realizuar gola. Ata që duan të shënojnë gola”. “Disa nuk brengosen fare për këtë dhe më pas keni lojtarë të tjerë të klasit botëror që janë lindur për të krijuar raste dhe për të bërë... 

A do të kthehet Balotelli te Interi?

Edhe pse trajneri i Liverpoolit, Brendan Rodgers, ka deklaruar se nuk do të shitet Mario Balotelli, megjithatë, sulmuesi italian gjatë këtij dimri mund të largohet nga Anfield. Sipas Sportmediaset, agjenti i Balotellit, Mino Raiola, është duke tentuar që ish sulmuesin e Milanit ta rikthejë në ish klubin e tij, Inter. Trajneri i ‘Nerazurëve’, Roberto Mancini duket se dëshiron që ish... 

Rodgers: Balotelli të mësohet me pankinën

Menaxheri i Liverpoolit, Brendan Rodgers ka aluduar se Mario Balotelli nuk është në planet e tij dhe se duhet që të mësohet me qëndrimin në stol. Balotelli nuk ka startuar nga 8 nëntori dhe tash edhe u suspendua për një postim në Instagram. E për këtë Rodgers nuk ka mëshirë. “Ne jemi në lojën më të mirë kur e kemi lojën agresive. Kështu për ne ishte me rëndësi që të provojmë... 

Rodgers: Balotelli nuk i përshtatet lojës sonë

Trajneri i Liverpoolit, Brendan Rodgers hap dyert e largimit për Mario Balotellin duke u shprehur se lojtari nuk i përshtatet stilit të lojës që ai aplikon tek Liverpooli. 24-vjeçari ka shënuar vetëm 2 gola që nga momenti kur ”The Reds” e blenë nga Milani për rreth 20 milionë Euro dhe për Rodgers deri në këto momente lojtari nuk ka treguar në fushë atë që drejtuesit e... 

Rodgers te miqt: Balotelli nuk është i mirë

Bosi i Liverpoolit, Brendan Rodgers, thotë se ai ka dyshime për të ardhmen e Mario Balotellit. Daily Mail shkruan se Rodgers në biseda me miq ka thënë se Mario Balotelli nuk është aq i mirë dhe nuk i përmbush kriteret e tij. Sterling po shndërrohet në lojtarin kryesor të United, dhe kjo po e bind Rodgersin se Balotelli s’ka cilësi. Madje miqve Rodgers u ka rrëfyer se do ta shiste... 

Brendan Rodgers optimist për përforcimin e skuadrës

 Brendan Rodgers është i bindur se ai do të mund t’i sigurojë lojtarët që dëshiron gjatë afatit kalimtar veror. “Ekipi jonë i përforcimeve po bën një punë të shkëlqyeshme prapa skenave në kompletimin e listës së lojtarëve të cilët ne mund t’ia lejojmë dhe mund të jeni në dispocizion për ne”. “Ajo çfarë kemi bërë në pjesën e hershme të verës është ta forcojmë... 
Etiketat:

Brendan Rodgers aludon në transferim të Sneijderit

Menaxheri i Liverpoolit, Brendan Rodgers, ka bërë aludimin më të fortë deri tani se mund ta transferojë mesfushorin e Interit, Wesley Sneijder, duke thënë se ka nevojë për lojtarë me përvojë. “Pronarët kanë qenë të shëklqyer me mua. Ata më kanë dhënë para për të shpenzuar dhe unë kam sjellë lojtarë të rinj. Nuk ka dyshime se ne duhet të shikojmë përsëri në lojtarë... 
Etiketat: