Home » Posts tagged with "Borussia Moenchengladbachu"

Xhaka në Top pesë mesfushorët më të mirë defensivë në Bundesligë

Granit Xhaka po lë gjurmë në Bundesligë. Mesfushori i Borussia Moenchengladbachut ka zënë vend në listën e pesë futbollistëve më të mirë defensivë për pjesën e parë të Bundesligës. Ai është zgjedhur i pesti në këtë listë pas lojërave të mira që ka shfaqur me Moenchengladbachun në Bundesligë dhe në Ligën e Evropës. Para Xhakës janë dyshja e Bayern Muenchenit: Philipp...