Home » Posts tagged with "Bojan Krkic"

Bojan Krkic: Nëse humbim në San Siro, eliminohemi

Sulmuesi i Milanit, Bojan Krkic, ka kërkuar nga bashkëlojtarët e tij që të angazhohen maksimalisht të mërkurën që të mos mposhten nga Barcelona. Dy gjigantët e futbollit evropian zhvillojnë në San Siro takimin e parë të 1/8 së finales të Ligës së Kampionëve, ndërsa ish-sulmuesi blaugran thotë se nëse Rossonerët e humbin ndeshjen e parë, atëherë i pret eliminimi.  Read More →
Etiketat:

Krkic nënshkruan për Milanin

Klubi italian, Milan, ka konfirmuar edhe zyrtarisht transferimin e sulmuesit të Romës, Bojan Krkic. Futbollisti spanjoll ka nënshkruar në formë huazimi njëvjeçar me Rossonerët. 22-vjeçari mëngjesin e të mërkurës kompletoi ekzaminimet mjekësore, ndërsa të enjten do të prezantohet te skuadra e re.  Read More →
Etiketat: ,

Krkic ndjehet i nderuar që do të veshë fanellën e Milanit

Bojan Krkic ka shprehur ngazëllimin e tij me transferimin e menjëhershëm nga Roma te Milani dhe ndjehet i nderuar që do të veshë fanellën kuqezi këtë sezon. 22-vjeçari pritet sot ta kompletojë transferimin e tij në San Siro dhe është i vendosur të tregojë vlerën e tij për klubin e ri. “Është nder që do të veshi fanellën e Milanit. Premtoj se do të jap gjithçka për klubin... 
Etiketat: , ,

Kaka e Caroll nuk shkojnë te Milani

Zëvendëspresidenti i Milanit, Adriano Galliani, ka thënë se me transferimin e Bojan Krkic do të përfundojë aktiviteti transferues i Rossonerëve për këtë afat kalimtar. Kuqezinjtë të martën kanë siguruar shërbimet për një vit të ish-sulmuesit të Barcelonës, ndërsa Galliani e ka bërë të qartë se të përfolurit, Kaka, Andy Carroll dhe Angelo Palombo, nuk do të kalojnë në... 

Milani shprehë interesim për Krkicin

Adriano Galliani është i bindur se Milani do të arrijë ta transferojë Bojan Krkicin nga Roma. Kuqezinjtë duan ta përforcojnë sulmin, ndërsa trajneri Massimiliano Allegri ka kërkuar shërbimet e ish-sulmuesit të Barcelonës. “Po shkojmë në drejtimin e duhur për transferimin e Bojan. Jemi të bindur se mund të arrijmë marrëveshje sot (e martë)”, u ka thënë Galliani gazetarëve.  Read More →

Bojan dhe Maxwell në listën e shitjeve

Trajneri i Barcelonës, Pep Guardiola, dëshiron të largojë nga ekipi sulmuesin Bojan Krkic. El Mundo Deportivo shkruan se Guardiola do t’i shesë disa prej lojtarëve për të tundur pjesën e mbetur të ekipit. Ata të cilët Guardiola është i gatshëm t’i shndërrojë në para janë Krkic, Maxwell, Adriano dhe Jeffren Suarez. Edu Oriol po ashtu pritet të largohet dhe ai tashmë ka joshur... 

Napoli në kërkim të Bojan Krkic

Napoli raportohet se është duke përcjellë situatën e Bojan Krkic te Barcelona. Spanjolli është duke peshuar opsionet e tij në prag të afatit kalimtar veror, pasi nuk po gjen hapësirë në formacionin startues nën urdhrat e trajnerit Pep Guardiola. Pavarësisht talentit të tij të padyshimtë, Krkic e di se ai gjithmonë do të jetë një hije e sulmuesit kryesor David Villa në Nou Camp. Napoli... 

Liverpool i interesuar për Krkic

Liverpool po ndjek me vëmendje sulmuesin e Barcelonës, Bojan Krkic. Talenti spanjoll po luan shumë pak me ekipin blaugrana dhe mund të mendojë largimin në fund të sezonit. Barcelona nuk mendon shitjen, por mund të pranojë një ofertë huazimi, transmeton TCH. Ekipi anglez është i interesuar për spanjollin sepse e konsideron si një përforcim shumë të mirë dhe një lojtar që mund të... 

Krkic rinovon deri në vitin 2015

Trajneri i Barcelonës, Pep Guardiola, ka konfirmuar në një konferencë për shtyp se sulmuesi Bojan Krkic ka vazhduar kontratën e tij deri në vitin 2015. Krkic ka vënë nënshkrimin në një kontratë të re shumë më të mirë për të, e cila e sheh klauzolën e transferimit të tij të ngritur nga 79.5 milionë euro në 98.5 milionë. “Ky është lajm shumë i mirë për Barcelonën. Ne... 

Juventus në kërkim të Krkic

E ardhmja e Bojan Krkic te Barcelona duket të jetë tejet e paqartë, pasi që Juventusi dëshiron ta transferojë talentin spanjoll. Thuhet se Juventusi dëshiron ta shfrytëzojë rastin që ta marrë Krkicin sa më lirë që është e mundur, për shkak se ai nuk po aktivizohet shpesh nëpër takimet e Blaugranëve, që mund të jetë një prej arsyeve kyçe pse Krkic do ta pranojë ofertën e Juventusit. Për...